Swiatzwierzat.pl
Owczarek Enzo

youtube/xDBA3x

Owczarek zorientował się, że przywieziono go do weterynarza. Jego reakcja bawi do łez

14 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Weterynarz jest personifikacją najgorszych lęków i przyczyną fobii u licznej grupy czworonogów, do której należy także owczarek niemiecki o imieniu Enzo. Właściciele postanowili zabrać go do znienawidzonego miejsca podstępem, aby oszc

Gabinet weterynaryjny w oczach większości psiaków jest szczególnym miejscem. Wyjątkowość, jaką charakteryzuje się owo miejsce, nie jest jednak rozumiana w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Czworonogi, które chociaż raz odbyły wizytę u weterynarza, zwykle nie wspominają tego doświadczenia w pozytywny sposób. Prawdopodobnie zdecydowana większość wolałyby nigdy więcej nie powtarzać tego przeżycia. Nie można ich za to winić, w końcu kto z nas lubi chodzić do lekarza?

Owczarek zrozumiał, że jedzie do weterynarza

Pewien filmik opublikowany na platformie Youtube w krótkim tempie zdobył niesamowitą popularność w sieci. Powodem, dla którego użytkownicy masowo udostępniali nagranie, jest komiczna reakcja psiaka o imieniu Enzo, który w prosty sposób dał się przechytrzyć swoim opiekunom.

Zwierzak rasy owczarek niemiecki towarzyszył swoim bliskim w jeździe samochodem. Przez całą drogę grzecznie siedział na tylnym siedzeniu pojazdu, podziwiając widoki za szybą. Jednakże wystarczyła zaledwie chwila, aby zwierzak rozpoznał znajomą okolicę, której wolałby unikać jak ognia.

Mężczyzna siedzący na fotelu kierowcy uwiecznił moment, w którym jego podopieczny zorientował się, że za niewinną przejażdżką samochodem stoi poważny powód. Enzo wygląda, jakby doznał oświecenia. Wystraszony psiak nagle zrozumiał, że właściciele nie zabrali go w podróż wyłącznie po to, by spędzić miło czas. 

Okazało się, że owczarek od pewnego czasu zmagał się z uczuleniem. Właściciele chcieli wykonać badania, by poznać przyczynę występującej reakcji alergicznej. Wiedzieli jednak, że ich pupil za żadne skarby nie pójdzie do kliniki weterynaryjnej z własnej woli. 

Reakcja rozkłada na łopatki

W chwili, gdy samochód zatrzymuje się na parkingu przed lecznicą dla zwierząt, owczarek uświadamia sobie, że czeka go najbardziej znienawidzona czynność. Na samą myśl, że jest ponownie zmuszony do odwiedzenia, w jego opinii, "okrutnego" weterynarza, doznał niekontrolowanego ataku paniki.

Masywny psiak zaczął popiskiwać ze strachu i biegać z jednego końca kanapy w drugi. Spoglądał przy tym z bojaźliwością przez okno, jak gdyby obawiał się, że przerażający lekarz w każdej chwili po niego przyjdzie. Właściciele nie mogli dłużej powstrzymać śmiechu, widząc co wyprawia Enzo.

Chociaż wydawałoby się, że nic nie jest w stanie przestraszyć tak odważnego psa, jakim jest owczarek niemiecki, to jednak rutynowe badania w klinice weterynaryjnej potrafią sprawić, że nieustraszony czworonóg w sekundę przemienia się w tchórza! Jego reakcja jest niesłychanie zabawna, jednocześnie pozwalając spojrzeć na wyolbrzymione lęki naszych podopiecznych z przymrużeniem oka.

Zobacz nagranie:

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >