Owczarek Enzo
Źródło: youtube/xDBA3x

Owczarek zorientował się, że przywieziono go do weterynarza. Jego reakcja bawi do łez

14 Stycznia 2021

Weterynarz jest personifikacją najgorszych lęków i przyczyną fobii u licznej grupy czworonogów, do której należy także owczarek niemiecki o imieniu Enzo. Właściciele postanowili zabrać go do znienawidzonego miejsca podstępem, aby oszczędzić sobie kłopotu. Kiedy psiak jechał już samochodem, nagle zorientował się, że został oszukany. Nagranie przedstawiające jego zabawną reakcję gwarantuje prawdziwy ubaw!

Gabinet weterynaryjny w oczach większości psiaków jest szczególnym miejscem. Wyjątkowość, jaką charakteryzuje się owo miejsce, nie jest jednak rozumiana w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Czworonogi, które chociaż raz odbyły wizytę u weterynarza, zwykle nie wspominają tego doświadczenia w pozytywny sposób. Prawdopodobnie zdecydowana większość wolałyby nigdy więcej nie powtarzać tego przeżycia. Nie można ich za to winić, w końcu kto z nas lubi chodzić do lekarza?

Owczarek zrozumiał, że jedzie do weterynarza

Pewien filmik opublikowany na platformie Youtube w krótkim tempie zdobył niesamowitą popularność w sieci. Powodem, dla którego użytkownicy masowo udostępniali nagranie, jest komiczna reakcja psiaka o imieniu Enzo, który w prosty sposób dał się przechytrzyć swoim opiekunom.

Zwierzak rasy owczarek niemiecki towarzyszył swoim bliskim w jeździe samochodem. Przez całą drogę grzecznie siedział na tylnym siedzeniu pojazdu, podziwiając widoki za szybą. Jednakże wystarczyła zaledwie chwila, aby zwierzak rozpoznał znajomą okolicę, której wolałby unikać jak ognia.

Mężczyzna siedzący na fotelu kierowcy uwiecznił moment, w którym jego podopieczny zorientował się, że za niewinną przejażdżką samochodem stoi poważny powód. Enzo wygląda, jakby doznał oświecenia. Wystraszony psiak nagle zrozumiał, że właściciele nie zabrali go w podróż wyłącznie po to, by spędzić miło czas.

Suczka była w kolejce do uśpienia. Weterynarz już trzymał w ręku strzykawkę, gdy nagle zdarzył się cudSuczka była w kolejce do uśpienia. Weterynarz już trzymał w ręku strzykawkę, gdy nagle zdarzył się cudCzytaj dalej

Okazało się, że owczarek od pewnego czasu zmagał się z uczuleniem. Właściciele chcieli wykonać badania, by poznać przyczynę występującej reakcji alergicznej. Wiedzieli jednak, że ich pupil za żadne skarby nie pójdzie do kliniki weterynaryjnej z własnej woli.

Reakcja rozkłada na łopatki

W chwili, gdy samochód zatrzymuje się na parkingu przed lecznicą dla zwierząt, owczarek uświadamia sobie, że czeka go najbardziej znienawidzona czynność. Na samą myśl, że jest ponownie zmuszony do odwiedzenia, w jego opinii, "okrutnego" weterynarza, doznał niekontrolowanego ataku paniki.

Masywny psiak zaczął popiskiwać ze strachu i biegać z jednego końca kanapy w drugi. Spoglądał przy tym z bojaźliwością przez okno, jak gdyby obawiał się, że przerażający lekarz w każdej chwili po niego przyjdzie. Właściciele nie mogli dłużej powstrzymać śmiechu, widząc co wyprawia Enzo.

Chociaż wydawałoby się, że nic nie jest w stanie przestraszyć tak odważnego psa, jakim jest owczarek niemiecki, to jednak rutynowe badania w klinice weterynaryjnej potrafią sprawić, że nieustraszony czworonóg w sekundę przemienia się w tchórza! Jego reakcja jest niesłychanie zabawna, jednocześnie pozwalając spojrzeć na wyolbrzymione lęki naszych podopiecznych z przymrużeniem oka.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł