Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Opiekun żyraf nagłe zmarł, kilka godzin później spada kolejny cios. Śmierć zebrała podwójne żniwo
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 22.01.2024 13:38

Opiekun żyraf nagłe zmarł, kilka godzin później spada kolejny cios. Śmierć zebrała podwójne żniwo

Pracownik ZOO
Nie żyje pracownik ZOO, źródło: facebook/zoo_skopje

Ogród zoologiczny w Skopje z wielkim smutkiem pożegnał jednego z najbardziej cenionych pracowników. Z niewiadomych przyczyn zmarł 44-letni opiekun żyraf Riste Trajkovski. Mężczyzna znany był ze swojego zamiłowania do pracy ze zwierzętami egzotycznymi. Niestety, zaledwie 12 godzin po jego śmierci doszło do kolejnej tragedii. W jego ślady poszedł Floppy. Zwierzę od 12 lat było podopiecznym Ristiego. Czy śmierć żyrafy i pracownika ogrodu zoologicznego mają ze sobą coś wspólnego?

Nie żyje słynny opiekun zwierząt z zoo w Skopje. Kilka godzin później zmarła jego ulubiona żyrafa

W ogrodzie zoologicznym znajdującym się w stolicy Macedonii żyje 85 gatunków zwierząt. Do najbardziej znanych i cenionych przez odwiedzających istot z całą pewnością można zaliczyć żyrafy. Grupką tych wyjątkowych ssaków od ponad 12 lat opiekował się Riste Trajkovski. Mężczyzna znany był, nie tylko wśród lokalnej społeczności, ale również w mediach społecznościowych, z ogromnej pasji do pracy ze zwierzętami egzotycznymi. Wszystko wskazywało na to, że cieszy się dobrym zdrowiem, dlatego wieść o jego śmierci bardzo wstrząsnęła pracownikami Zoo w Skopje oraz internautami, którzy śledzili poczynania specjalisty.

Riste Trajkovski odszedł z tego świata 27 listopada 2023 roku. Przyczyny nagłej śmierci specjalisty w opiece nad żyrafami nie są znane. Miał zaledwie 44 lata. Jakby tego było mało, zaledwie 12 godzin po tym tragicznym wydarzeniu doszło do kolejnego dramatu.

Snapinsta.app_418730549_18427698592041693_8467871535411156916_n_1080.jpg
Ristie Trajkovski nawiązał wyjątkową więź ze swoimi podopiecznymi, źródło: instagram.com/earthpix
Czy można nadawać zwierzętom ludzkie imiona? Mocne stanowisko Kościoła, chodzi o jedno z przykazań Piękny królik porzucony przed blokiem, jeszcze nie wiedział, co go czeka. Dwaj chłopcy nie próżnowali

W ZOO w Skopje jedna tragedia goni drugą

Ristie Trajkovski odszedł w godzinach porannych. Jeszcze tego samego dnia, około godziny 16 doszło do kolejnej nagłej śmierci, która tym razem miała miejsce na terenie ogrodu zoologicznego, w którym pracował słynny opiekun zwierząt egzotycznych. Za Tęczowy Most odeszła żyrafa Floppy. Zwierzę od ponad 12 lat było podopiecznym Ristiego. Przedstawiciele ZOO w Skopje poinformowali o tym przykrym wydarzeniu w mediach społecznościowych:

Floppy poszedł do nieba razem z naszym Riste. […] Gdy tylko otrzymamy oficjalne wyniki sekcji zwłok Floppy, opinia publiczna zostanie natychmiast powiadomiona.

Dwie niespodziewane i tajemnicze śmierci w ciągu jednego dnia prowokują do rozmyślań. Czy to tylko smutny zbieg okoliczności? Niedawne wydarzenia w macedońskim ogrodzie zoologicznym rzucają nowe światło na sprawę.

Czy ogród zoologiczny w Skopje skrywa mroczną tajemnicę?

ZOO w Skopje było niegdyś członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), jednak członkostwo zostało tracone w wyniku kilku wydarzeń, które nie powinny były mieć miejsca w tego typu placówce.

W ogrodzie zoologicznym doszło do incydentu, w wyniku którego żyrafa o imieniu Kacper zachorowała i zmarła na salmonellę, natomiast żyjące tam konie Przewalskiego w niewyjaśnionych okolicznościach zostały otrute. Biorąc pod uwagę mroczną przeszłość macedońskiego ogrodu zoologicznego, nie dziwi fakt, że dwie tajemnicze i nagłe śmierci, żyrafy oraz pracownika zoo, wzbudziły w wielu ludziach ogromne emocje i podejrzenia. Wciąż rodzi się wiele pytań, które pozostają bez odpowiedzi.

Źródło: slobodenpecat.mk, facebook.com/ZooSkopje