Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Żyrafa

Żyrafa

żyrafa w safari Texas
07.06.2024 14:21 Żyrafa chwyciła dziecko i uniosła je w powietrze. Porażające sceny w zoo

Podczas przejażdżki po zoo w Teksasie doszło do groźnego zdarzenia. Ciekawska żyrafa chwyciła 2-letnią dziewczynkę za koszulkę i uniosła do góry. Całe zdarzenie zarejestrowali okoliczni turyści. Tej wycieczki nie zapomną do końca życia.

Pracownik ZOO
22.01.2024 13:38 Opiekun żyraf nagłe zmarł, kilka godzin później spada kolejny cios. Śmierć zebrała podwójne żniwo

Ogród zoologiczny w Skopje z wielkim smutkiem pożegnał jednego z najbardziej cenionych pracowników. Z niewiadomych przyczyn zmarł 44-letni opiekun żyraf Riste Trajkovski. Mężczyzna znany był ze swojego zamiłowania do pracy ze zwierzętami egzotycznymi. Niestety, zaledwie 12 godzin po jego śmierci doszło do kolejnej tragedii. W jego ślady poszedł Floppy. Zwierzę od 12 lat było podopiecznym Ristiego. Czy śmierć żyrafy i pracownika ogrodu zoologicznego mają ze sobą coś wspólnego?

mała żyrafa
20.01.2024 16:31 W łódzkim zoo urodziła się żyrafka. Trudno pogodzić się z tym, jak potraktowała ją matka

Żyrafiątko przyszło na świat w ogrodzie zoologicznym w Łodzi. Narodziny samca okupione były wielkim stresem, a grupa składająca się z 20 osób wspólnie walczyła o życie małego i jego mamy. W ocenie specjalistów ogromny stres i komplikacje w trakcie porodu mogły sprawić, że samica nie jest zainteresowana opieką nad swoim potomstwem. Kolejne dni i tygodnie będą decydujące dla nowo narodzonego zwierzęcia.

Żyrafy
23.08.2023 13:25 Urodziła się jedyna taka żyrafa na świecie. Eksperci nie mają wątpliwości, że jest fenomenem

Na świecie istnieją cztery gatunki żyraf. Każdy z nich nieco różni się od siebie, jednak wszystkie zwierzęta charakteryzujące się długą szyją są pokryte brązowo-beżowym wzorem. Umaszczenie sierści oraz kształt ciała mają duże znaczenie w przetrwaniu w środowisku naturalnym. Dlatego żyrafa, która pod koniec lipca przyszła na świat w jednym z ogrodów zoologicznych wzbudziła ogromne zamieszanie zarówno wśród specjalistów, jak i amatorów. Co więcej, jej opiekunowie zachęcają internautów do głosowania na imię, które będzie najlepiej pasować do tego wyjątkowego stworzenia. 

zwierzę
14.09.2019 15:16 Nie uwierzycie, w jakiej pozycji śpią żyrafy. To najsłodszy widok na świecie

Zwierzę spało w bardzo nietypowej pozycji. Sprawdźcie w jak śpią żyrafy. Widok jest przecudowny. Jak sie okazuje, wcale nie śpią na stojąco, tak jak większość podejrzewa. Ich pozycja jest znacznie ciekawsza. Żyrafa to bardzo ciekawe zwierzę. Obserwujemy je najczęściej w zoo i zawsze je tam podziwiamy. Pewien fotograf zrobił zdjęcia śpiącym żyrafom. To najsłodszy widok na świecie! Sprawdźcie sami.