Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Piękny królik porzucony przed blokiem, jeszcze nie wiedział, co go czeka. Dwaj chłopcy nie próżnowali
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 21.01.2024 11:32

Piękny królik porzucony przed blokiem, jeszcze nie wiedział, co go czeka. Dwaj chłopcy nie próżnowali

uratowany królik
uratowany królik, źródło: facebook/AnimalPatrolStrażyMiejskiejwŁodzi

Puchaty królik baranek błąkał się przed blokami na jednym z osiedli w Łodzi. Pozostawiony na pastwę losu pupil trząsł się z zimna. Na ośnieżonym trawniku w środku zimy nie miał szans na przeżycie. Na całe szczęście pomoc przyszła na czas. Dwóm chłopcom z Widzewa nie przyszło do głowy pytać rodziców, co należy zrobić w zaistniałej sytuacji. Nie tracąc czasu, sami zajęli się porzuconym zwierzątkiem.

Królik porzucony na osiedlu w Łodzi. Zwierzę mogło przepłacić to życiem

W piątek 17 stycznia Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych o nietypowym znalezisku na jednym z tamtejszych osiedli. Czarno-biały królik baranek błąkał się przed blokiem na łódzkim Widzewie. Przebywając na zaśnieżonej trawie i będąc przyzwyczajonym do panujących obecnie ujemnych temperatur, zwierzak mógł poważnie się rozchorować. Zauważyli go jednak dwaj chłopcy. Pomimo młodego wieku zachowali się oni bardzo odpowiedzialnie.

Zagubionego psa znaleźli policjanci. Nie zawieźli go do schroniska, zrobili coś wyjątkowego Kotka czuła się odtrącona, odkąd wylądowała w izolatce. Tak zareagowała, gdy w końcu ktoś ją przytulił

Piękna postawa dwóch chłopców. Oby było więcej takich młodych ludzi

Chłopcy nie przeszli obojętnie obok zmarzniętego zwierzęcia. Od razu zabezpieczyli królika, a następnie powiadomili odpowiednie służby. Dzięki godnej naśladowania postawie młodych ludzi błąkające się na zewnątrz stworzonko zostało przekazane w ręce specjalistów i tym samym uniknęło śmierci z wychłodzenia organizmu.

Jakim cudem domowe stworzenie znalazło się zimą na trawniku przed blokiem? Tego możemy się jedynie domyślać. W Łodzi niestety nie brakuje przypadków, kiedy ulubione zwierzątka dzieci, jakimi są króliki, zostają porzucone. Fundacja Azyl dla Królików pomaga dojść pozostawionym zwierzętom do zdrowia i znajduje im nowe, odpowiedzialne domy.

Internauci zauważają, że królika nie da się zgubić, a niektórzy ludzie kupują zwierzę zbyt pochopnie, nieświadomi potrzeb gatunkowych tychże stworzeń. Wprawdzie króliki ładnie wyglądają, są urocze i puchate, ale nie można zapominać, że jak każdym zwierzakiem trzeba się nimi opiekować. Sprzątać klatkę, dbać o dobre pożywienie i regularnie zabierać na wizyty u weterynarza.

Zapewne “udany” gwiazdkowy prezent - napisała komentująca post internautka.

Nie brakuje jednak komentarzy, które skupiają się na postawie chłopców. Ich działanie powinno być stawiane za wzór. 

Brawo chłopcy, uratowaliście królika - pochwaliła chłopców Pani Małgorzata.

Królik to niewielkie stworzenie. Wymaga jednak od nas wielkiej uwagi

Królik, choć wydaje się mało zajmującym zwierzątkiem, a zatem doskonałym materiałem na pierwszego pupila dla naszego dziecka, jest bardzo wymagającą istotą. Królik potrzebuje warunków, żeby się wybiegać, a oprócz dużej klatki musi mieć zapewniony stały dostęp do siana i wody. 

Zwierzęta te mają również dość słabe serca, przez co znacznie intensywniej reagują na stres. Nie bywają agresywne, jednak gdy poczują się zagrożone, mogą ugryźć. Posiadając królika w domu, musimy pamiętać, żeby zapewnić mu bezpieczną i spokojną przestrzeń, w której będzie mógł się schować i odpocząć kiedy będzie tego potrzebował.  

Źródło: tulodz.pl