Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Oddali starego i schorowanego psa po 12 wspólnych latach do schroniska. Powód poraża
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 10.10.2022 10:02

Oddali starego i schorowanego psa po 12 wspólnych latach do schroniska. Powód poraża

FZlxfYqXoAEQoH6
twitter/Pennsylvania SPCA

Pewna rodzina z Pensylwanii oddała starego i schorowanego psa do schroniska po 12 wspólnie spędzonych latach. Powód, dla którego tak postąpili, poraża, a wolontariusze i internauci nie mogą wyjść z szoku, że ktoś mógłby tak postąpić.

Zdarza się, że ludzie decydują się na oddanie swojego pupila do schroniska z różnych powodów. Niekiedy są one błahe i podyktowane chwilowym kaprysem, innym razem przyczyna związana jest z zaawansowaną chorobą opiekuna lub nawet jego śmiercią. Niestety, nie wszystkim zwierzakom, które z dnia na dzień stały się bezpańskie, udaje się znaleźć nowy dom.

Starsza suczka została oddana do schroniska

Netty to 15-letnia suczka, która trafiła do schroniska dla zwierząt w Pensylwanii. Jej historia wstrząsnęła wolontariuszami, którzy tam pracują i postanowili podzielić się nią z szerszym gronem odbiorców.

Okazuje się, że piesek trafił do schroniska po 12 latach, które spędził ze swoją ówczesną rodziną. Wszystko dlatego, że wraz z wiekiem suczce zaczęły towarzyszyć problemy zdrowotne, które wiązały się z problemami z zachowaniem czystości. Zwierzę nie trzymało kału ani moczu i często załatwiało swoje potrzeby fizjologiczne w domu.

Po Netty było widać, że czuje się rozczarowana i martwi się, że nikt już jej nie pokocha, ani nie znajdzie nowego domu. Stary pies podobnie jak starszy człowiek wymaga szczególnej opieki i dużo uwagi, aniżeli odtrącenia, gdy dochodzi do utraty czystości, dezorientacji czy standardowego „spowolnienia” związanego z zaawansowanym wiekiem psa.

Pracownicy schroniska pomogli Netty znaleźć nowy dom

Widok smutnej Netty łamał serca jej opiekunów w schronisku. Jej problemy ze zdrowiem po przeprowadzeniu odpowiedniego leczenia zaczęły zanikać. Wszystkim pękało serce, że taki psiak będzie musiał spędzić resztę swoich dni w przytułku. Wtedy wolontariusze zdecydowali, że udostępnią zdjęcie Netty w mediach społecznościowych, aby informacja o tym, że szuka nowego domu dotarła do jak największej liczby odbiorców.

Na ogłoszenie odpowiedziała Amy Kid. Kobieta przemierzyła aż 160 km, aby zabrać Netty do swojego domu. Co więcej, towarzyszyły jej dwa inne starsze psy, które także wcześniej adoptowała.

- Wiem, że zostało nam niewiele lat, które spędzimy razem, ale od teraz będzie traktowana jak królowa – powiedziała Amy Kid, nowa opiekunka Netty.

Porzuconej suczce udało się znaleźć kochający dom, gdzie spędzi resztę swoich dni w iście luksusowych warunkach.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: wamiz.co.uk