Swiatzwierzat.pl
FZlxfYqXoAEQoH6

twitter/Pennsylvania SPCA

Oddali starego i schorowanego psa po 12 wspólnych latach do schroniska. Powód poraża

10 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Pewna rodzina z Pensylwanii oddała starego i schorowanego psa do schroniska po 12 wspólnie spędzonych latach. Powód, dla którego tak postąpili, poraża, a wolontariusze i internauci nie mogą wyjść z szoku, że ktoś mógłby tak postąpić.

Zdarza się, że ludzie decydują się na oddanie swojego pupila do schroniska z różnych powodów. Niekiedy są one błahe i podyktowane chwilowym kaprysem, innym razem przyczyna związana jest z zaawansowaną chorobą opiekuna lub nawet jego śmiercią. Niestety, nie wszystkim zwierzakom, które z dnia na dzień stały się bezpańskie, udaje się znaleźć nowy dom.

Starsza suczka została oddana do schroniska

Netty to 15-letnia suczka, która trafiła do schroniska dla zwierząt w Pensylwanii. Jej historia wstrząsnęła wolontariuszami, którzy tam pracują i postanowili podzielić się nią z szerszym gronem odbiorców.

Okazuje się, że piesek trafił do schroniska po 12 latach, które spędził ze swoją ówczesną rodziną. Wszystko dlatego, że wraz z wiekiem suczce zaczęły towarzyszyć problemy zdrowotne, które wiązały się z problemami z zachowaniem czystości. Zwierzę nie trzymało kału ani moczu i często załatwiało swoje potrzeby fizjologiczne w domu.

Po Netty było widać, że czuje się rozczarowana i martwi się, że nikt już jej nie pokocha, ani nie znajdzie nowego domu. Stary pies podobnie jak starszy człowiek wymaga szczególnej opieki i dużo uwagi, aniżeli odtrącenia, gdy dochodzi do utraty czystości, dezorientacji czy standardowego „spowolnienia” związanego z zaawansowanym wiekiem psa.

BeFunky-collage - 2022-10-06T133822.282

Wszyscy mijali przerażonego kotka przedzierającego się przez autostradę. Zatrzymał się przy nim tylko jeden samochód

CZYTAJ DALEJ

Pracownicy schroniska pomogli Netty znaleźć nowy dom

Widok smutnej Netty łamał serca jej opiekunów w schronisku. Jej problemy ze zdrowiem po przeprowadzeniu odpowiedniego leczenia zaczęły zanikać. Wszystkim pękało serce, że taki psiak będzie musiał spędzić resztę swoich dni w przytułku. Wtedy wolontariusze zdecydowali, że udostępnią zdjęcie Netty w mediach społecznościowych, aby informacja o tym, że szuka nowego domu dotarła do jak największej liczby odbiorców.

Na ogłoszenie odpowiedziała Amy Kid. Kobieta przemierzyła aż 160 km, aby zabrać Netty do swojego domu. Co więcej, towarzyszyły jej dwa inne starsze psy, które także wcześniej adoptowała.

- Wiem, że zostało nam niewiele lat, które spędzimy razem, ale od teraz będzie traktowana jak królowa – powiedziała Amy Kid, nowa opiekunka Netty.

Porzuconej suczce udało się znaleźć kochający dom, gdzie spędzi resztę swoich dni w iście luksusowych warunkach.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

10 filmów ze zwierzętami dodających otuchy w chłodne, jesienne wieczory. Bez nich jesień się nie liczy

Jesienią w chłodne, deszczowe popołudnia nic nie poprawia humoru tak, jak film ze zwierzętami w roli głównej. To idealny pomysł na spędzenie czasu nie tylko dla miłośników czworonogów. Wśród nich znajdziemy komedie, ale także wyciskacze łez, na których mogą wzruszyć się nawet najwięksi twardziele. Większość to propozycje obowiązkowe nie tylko na tę porę roku!

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

źródło: wamiz.co.uk

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >

Psy

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Czytaj więcej >

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >

Psy

Nowe przepisy dotyczące zwierząt wkrótce wejdą w życie. Będą spore zmiany

Czytaj więcej >