Swiatzwierzat.pl
papuga

youtube/Eric The Legend

Papuga nie znosi sprzeciwu. Nagrano przezabawną kłótnię z właścicielką

5 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Nie tylko małe dzieci mogą buntować się przeciwko swoim opiekunom. Ta papuga nie znosi sprzeciwu. Po zakazie właścicielki dotyczącym wychodzenia na dwór wpadła w prawdziwą złość i nie zamierzała tego ukrywać. Cała zabawna sytuacja została nagrana. Możemy być jednak pewni, że ani papudze, ani jej właścicielce wcale nie było do śmiechu.

Uczucia i emocje są nieodłącznymi psychologicznymi atrybutami człowieka, ale poszczególne zwierzęta (a przynajmniej ptaki i ssaki) także mają osobowość i jest to naukowo potwierdzone. Zwierzęta okazują swoje emocje w różny sposób, jednak nie zawsze pozostawiają one szerokie pole interpretacyjne. Zwierzęta wyrażają je raczej swoim zachowaniem, a nie poprzez okazywanie emocji samych w sobie.

Niemniej jednak niektórzy właściciele bez trudu potrafią rozróżnić, jaki humor ma aktualnie ich pupil. Tak jak ludzie mogą być wesołe smutne, a także zdenerwowane i rozdrażnione.

Papuga o imieniu Eric nie znosi sprzeciwu

Eric to papuga z rodziny kakaduowatych, której przedstawiciele słyną z żywej natury, długowieczności i zdobnych pióropuszy na głowach. Jak można zaobserwować na udostępnionym w sieci nagraniu, ptaszysko o unikalnym ubarwieniu w okolicach oczu to prawdziwy złośnik, który wpada w rozdrażnienie, gdy coś nie idzie po jego myśli. Słowa te potwierdza zresztą jego właścicielka.

- Eric już taki jest. Gdy nie dostanie tego, co chce, to zaczyna się afera – wyznaje kobieta, do której należy pierzasty rozrabiaka.

papuga-1

Właścicielka Erica porównuje swojego pupila także do małego dziecka. Zwłaszcza w okresie buntu każdy rodzic zmaga się z humorkami swoich pociech, gdy rozsądek nie gra roli i ponad wszystko chce postawić na swoim.

Zdjęcie ilustracyjne: autobus PKS

Kot zrobił kierowcę autobusu w konia, pojechał na gapę aż do Słupska. Data podróży była nieprzypadkowa

CZYTAJ DALEJ

Nagrano przezabawną kłótnię papugi z właścicielką

Podczas jednej z afer, którą wywołał Eric, opiekunka postanowiła włączyć kamerę i podzielić się ze światem przezabawnym nagraniem. Okazuje się, że kobieta nie pozwoliła mu wyjść na dwór, za co spotkała ją dezaprobata. Rozdrażniona papuga przemieszczała się z miejsca na miejsce, a w akcie złości wyrzucała nawet monety ze słoiczka.

Właścicielka nerwowej papugi zdecydowała, że opublikuje jej popis w Internecie. Materiał wideo cieszy się licznymi odsłonami w sieci. Dotychczas wygenerował ich ponad 3 miliony! Dzięki kanałowi na platformie Youtube Eric ma okazję poprawić humor wielu internautom!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

Ile wiesz o największych zwierzętach na świecie?

Pytanie 1 z 8

Największy gatunek pingwinów to:

Źródło: youtube/Eric the Legend

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

7 mitów dotyczących koni i koniarzy, w które wciąż wierzymy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Aktywiści powiedzieli "nie" wyścigom konnym. Nadchodzi fala protestów?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co skraca życie zwierzaków? 7 najczęściej popełnianych błędów

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Rozpoczęło się rykowisko jeleni. Jak podejrzeć walkę samców?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Jeże masowo giną pod kołami samochodów. Czy można temu zapobiec?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co sprawia, że zwierzęta popełniają samobójstwo? Poznaj odpowiedź

Czytaj więcej >