Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Niesamowite zdjęcie zrobiło furorę w Sieci. Pokazuje zwierzaka, który potrafi znikać
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 18:55

Niesamowite zdjęcie zrobiło furorę w Sieci. Pokazuje zwierzaka, który potrafi znikać

BeFunky-collage - 2021-07-30T162405.539
Instagram.com @edseljamesbatuigas

Edsel James Batuigas pochodzi z Kanady i kocha robić zdjęcia dzikim zwierzętom. Jego konto na Instagramie pełne jest niezwykłych fotografii. Jedno zdjęcie jednak przyciągnęło uwagę internautów, ponieważ... pozornie nic na nim nie ma!

Edsel od lat zajmuje się robieniem zdjęć zwierzętom w pięknych lasach Kolumbii Brytyjskiej. Od czasu do czasu jego fotografie utrwalają niezwykłe momenty z życia zwierząt, ich unikalne zachowania i zwyczaje. Tym razem fotograf uchwycił... zdolność znikania.

Zdjęcie, na którym nic nie ma... z pozoru

Edsel zasadził się z aparatem na puszczyki mszarne. To urocze drapieżne ptaki, średnich rozmiarów, o typowych dla sów błyszczących oczach i specjalnym, kamuflującym upierzeniu.

Puszczyki mszarne niełatwo dostrzec, o czym Edsel przekonał się tego dnia z całą mocą. Jechał samochodem i wypatrywał ptaków, uważnie obserwując gałęzie drzew. Niestety, wydawało się, że nie ma szczęścia.

W pewnej chwili jednak Edsel dostrzegł kątem oka, że pień jednego z drzew... poruszył się. Nie dowierzając, mężczyzna skierował w tamtą stronę obiektyw i wykonał zdjęcie, które zachwyciło internautów. Sami zobaczcie!

Źródło: Instagram.com @edseljamesbatuigas

Puszczyk ujawnił się sam

Zdjęcie przedstawia z pozoru zwykły pień drzewa. Dopiero komentarz fotografia pozwala zrozumieć, że znajduje się na nim nie kto inny, jak puszczyk mszarny. To właśnie piękne i rzadki ptak, którego szukał Edsel! Nie wierzycie? Zobaczcie to!

Źródło: Instagram.com @edseljamesbatuigas

Drugie zdjęcie ułatwia zidentyfikowanie puszczyka. Ukazuje ptaka z głową zwróconą w stronę obiektywu. Teraz wszystko jest jasne - kamuflujące upierzenie puszczyka mszarnego ukryło go tak dokładnie, że zdaje się, jakby na pierwszym zdjęciu niczego nie było.

- Oto puszczyk mszarny z Kolumbii Brytyjskiej - napisał Edsel pod swoimi zdjęciami. - Ukrywa się dokładnie przed naszymi oczami!

Internauci zachwyceni

Internauci potrafili docenić niezwykłość zdjęć Edsela, który uchwycił na fotografiach przykład znakomitego zwierzęcego kamuflażu.

- Niesamowite. Te zdjęcia są wręcz nierealne - napisał jeden z internautów w komentarzu na Instagramie.

- To jedno z najlepszych ujęć, jakie w życiu widziałem. Masz ogromny talent, Edsel - czytamy w innym komentarzu.

Zachwycające zdjęcia Edsela ukazują, jak wspaniale zwierzaki przystosowują się do swojego środowiska. Maskujące upierzenie pozwala puszczykom mszarnym unikać drapieżników, a także zbyt wczesnego spostrzeżenia przez swoje ofiary.

Źródło: Instagram.com @edseljamesbatuigas

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!