Swiatzwierzat.pl
Świeczka

unsplash/Prateek Gautam

Słoń uderzył trąbą swojego opiekuna. Nie żyje 44-letni mężczyzna, władze ZOO: "Jesteśmy w głębokim szoku"

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Nie żyje długoletni opiekun zwierząt z ogrodu zoologicznego. Mężczyzna zmarł wskutek uderzenia trąbą przez słonia. Drastyczne sceny rozegrały się we wtorek, 23 lutego podczas porannego sprzątania wybiegu. 44-letni Joaquin Gutiérrez Arnáiz zo

Do tragicznego incydentu doszło w ogrodzie zoologicznym w Cabárceno na północy Hiszpanii jeszcze przed otwarciem ośrodka dla odwiedzających. Jak podają hiszpańskie media, około 8.30 pracownicy ZOO rozpoczęli codzienne sprzątanie wybiegów. 44-letni Joaquin Gutiérrez Arnáiz stał w przejściu prowadzącym do wyjścia dla zwierząt, gdy nagle jeden ze słoni zaczął wymachiwać trąbą we wszystkie strony.

Nie żyje wieloletni pracownik ZOO

Słonica ważąca około 4 tony uderzyła stojącego przed nim mężczyznę, popychając go w kierunku metalowego ogrodzenia. Władze ZOO zauważają, że w chwili wypadku w pobliżu samicy znajdowało się jej młode. Niewykluczone, że zbliżenie się opiekuna do małego słonia sprowokowało dorosłego osobnika do obrony. 

Według policji mężczyzna doznał silnego urazu głowy. Dwoje współpracowników Arnáiza wezwało pogotowie, a ranny opiekun został przewieziony do szpitala uniwersyteckiego Marqués de Valdecilla. Mimo trzygodzinnej walki lekarzy o jego życie mężczyzna zmarł.

- Mówimy o nieprzewidywalnych zwierzętach - powiedział podczas konferencji prasowej Javier Lopez Marcano, minister turystyki z regionalnego rządu Kantabrii, do którego należy zoo. - Siła uderzenia była ogromna, tego nie można było przeżyć - dodał.

Hiszpańscy funkcjonariusze rozpoczęli śledztwo w sprawie tragicznej śmierci 44-latka. Władze ZOO podkreślają, że śmierć Joaquin Gutiérrez Arnáiz, który od prawie dwóch dekad był przykładnym pracownikiem i przez cały ten czas wkładał serce w opiekę nad zwierzętami, jest ogromnym ciosem i szokiem dla wszystkich osób jego kolegów i koleżanek z pracy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Kolejny wypadek z udziałem dzikich zwierząt

Władze ogrodu zoologicznego w Cabárceno zauważają, że to pierwszy taki incydent w 31-letniej historii placówki. Żyje tam 20 słoni, jednak dotąd żaden z nich nie zwrócił się przeciwko swoim opiekunom. Nie oznacza to jednak, że do wypadku, w którym ucierpiał opiekun zwierząt hodowanych w ogrodach zoologicznych nie doszło na terenie innych placówek w Hiszpanii. 

Podobna sytuacja miała natomiast miejsce w zeszłym roku. 46-letnia opiekunka została poturbowana przez 200-kilogramowego goryla w ogrodzie zoologicznym w stolicy kraju. Kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Miała złamania kości rąk i urazy głowy, jednak lekarzom udało się ustabilizować stan jej zdrowia. Po kilku tygodniach rehabilitacji wróciła do pracy.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

Facebook/Obywatelska Gmina Łubianka

Inne zwierzęta

Smutny widok przed domem jednego z sołtysów. Zdjęcia martwej sarny błyskawicznie obiegły internet

Czytaj więcej >
FACEBOOK/WILDBASE

Inne zwierzęta

Sówka pierwszy raz została wykąpana. Jej zdjęcia robią furorę w sieci

Czytaj więcej >
unsplash/Svetozar Cenisev

Inne zwierzęta

Inwazja szczurów w Toruniu. Miasto rozpoczęło deratyzację, trzeba zachować ostrożność

Czytaj więcej >
polskiwilk.org.pl/

Inne zwierzęta

Śmierć młodego wilka w lesie. Zwierzę konało kilka dni

Czytaj więcej >
twitter/CPW_SE

Inne zwierzęta

Przerażony niedźwiedź utknął na drzewie. Podano mu środek uspokajający, by spadł na ziemię

Czytaj więcej >
pixabay/bparker73

Inne zwierzęta

Na świat przyszedł niezwykle rzadki cielak z dwoma głowami. To przypadek jeden na 100 tys. (WIDEO)

Czytaj więcej >