Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Wstrząsająca interwencja obrońców zwierząt. Dwa psy padły ofiarą sadysty
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 18:43

Wstrząsająca interwencja obrońców zwierząt. Dwa psy padły ofiarą sadysty

BeFunky-collage - 2021-07-18T102753.062
Facebook.com @Empatyczni

Jest już wieczór. Nagle odzywa się telefon działacza stowarzyszenia Empatyczni, które zajmuje się ratowaniem zwierząt. Zapłakany głos przekazuje informacje. Mimo późnej pory, obrońcy zwierząt ruszają w teren.

Członkom stowarzyszenia Empatyczni trudno było uwierzyć w telefoniczną relację z tragedii, ale o jej bolesnej prawdziwości przekonali się na własne oczy.

Horror pod Radzyniem

Miejscowość Główne pod Radzyniem Podlaskim. Dzieci bawią na piaskowej górce. Nagle jedno z nich znajduje dziwną, poruszoną ziemię. Coś pod nią jest.

Ku przerażeniu dzieciaków, szybko okazuje się, że pod piaskiem znajduje się martwy pies. Nieszczęśni odkrywcy informują dorosłych, ci dzwonią do Empatycznych.

Na miejscu okazuje się, że tragedia jest jeszcze większa. Nie jeden, lecz dwa psy zostały porzucone na piachu. Zwierzę zakopane w ziemi już nie żyło, ale w pobliżu leżał w zawiązanym worku drugi szczeniak. Jeszcze oddychał.

Życie Krecika wisi na włosku

Wolontariusze natychmiast przewieźli go do kliniki. Krecik, jak nazwali pieska, jest pod opieką weterynarzy.

Całą sprawę wolontariusze opisali na Facebooku Stowarzyszeni Empatyczni.

- Szok, rozpacz, niedowierzanie, krzyki, łzy. Bezsilność na ludzką podłość. No bo kim trzeba być, aby chcieć zabić swoje dwa psy. Jeden został zakopany żywcem, nie przeżył. Drugi został pobity tępym narzędziem i porzucony w worku.

Krecik
Krecik

Krecik poddawany jest intensywnemu leczeniu. Trwają poszukiwania jego oprawcy. Fot. Facebook.com @Empatyczni.

Obrońcy zwierząt zwrócili się z prośbą do mieszkańców Głównego i okolic o pomoc w identyfikacji właściciela psów, który tak okrutnie je potraktował. Tragedia jest tym większa, że strasznego odkrycia dokonały dzieci. Nie wiadomo, jakie szkody to straszne przeżycie wyrządziło ich psychice

Informacji można udzielać pod numerem telefonu: 669903669 lub w prywatnej wiadomości na Facebooku.

Zobacz poruszający post Stowarzyszenia Empatyczni, klikając tutaj.

Wstrząsające wideo z interwencji (tylko dla osób o mocnych nerwach) można obejrzeć, klikając tutaj.

Źródło: Facebook.com @Empatyczni

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!