śmierć znicz
Źródło: pixabay/Arcaion

Bardzo przykra wiadomość. Dwa tygrysy próbowały uciec z zoo. Nie wszystko poszło zgodnie z planem

7 Lutego 2021

Nie żyje 47-letni pracownik ogrodu zoologicznego, który spotkał na swojej drodze dwie tygrysice, które próbowały uciec z zoo. Zwierzęta podjęły próbę ucieczki, po tym jak ich klatka została zniszczona przez lawinę błotną. Pościg za zwierzętami trwał wiele godzin, niestety jedno ze zwierząt zostało zabite.

Dwa tygrysy sumatrzańskie przebywały w zoo w mieście Singkawang na wyspie Borneo (wyspa w Azji Południowo-Wschodniej). 18-miesięczne samice uciekły z ogrodu zoologicznego, po tym jak ich klatka uległa zniszczeniu w piątek.

Tygrysy uciekły z zoo

W pobliżu klatki zwierząt znaleziono ciało 47-letniego pracownika zoo ze śladami pogryzień i zadrapań, a także szczątki strusia i małpy. Od razu powiadomiono policję i rozpoczęto poszukiwania zwierząt.

Tygrysów szukano przy pomocy dronów. Udało je się zlokalizować w głębi pobliskiego lasu. Władze podjęły także decyzję o zamknięciu pobliskich atrakcji turystycznych oraz zaapelowano o pozostanie w domach. Ponieważ tygrysy sumatrzańskie są gatunkiem zagrożonym wyginięciem, wydano polecenia, aby złapać je żywcem.

Po zlokalizowaniu tygrysów, wystrzelono w nie pociski ze środkami usypiającym. Niestety, te nie zadziałały w prawidłowy sposób.

Alarm w Europie. Plaga gigantycznych szczurów opanowała stolicę. Przenoszą choroby?Alarm w Europie. Plaga gigantycznych szczurów opanowała stolicę. Przenoszą choroby?Czytaj dalej

- Najpierw próbowaliśmy użyć pistoletu ze środkiem usypiającym, ale kiedy ten nie zadziałał, byliśmy zmuszeni do zastrzelenia jednego z tygrysów, ponieważ zachowywał się bardzo agresywnie - powiedział Sadtata Noor Adirahmanta, szef lokalnej agencji ochrony dla AFP.

Dodał, że decyzję podjęto z uwagi na dobro ludzi. Pracownicy bali się, że tygrys ucieknie i zaatakuje mieszkańców.

Jak podaje portal ABC, drugiego tygrysa nie udało się schwytać! W nadziei, że wróci w porę karmienia przygotowano dla niego klatkę z jedzeniem.

Tygrysy sumatrzańskie to gatunek zagrożony całkowitym wyginięciem. Uważa się, że niespełna 400 wciąż pozostaje na wolności. W ogrodach zoologicznych na całym świecie przetrzymywanych jest 210 tygrysów sumatrzańskich, z czego 65 - w Indonezji.

Zobacz zdjęcie:

tygrys

Źródło: pixabay/hans

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: rmf.24.pl

Następny artykuł