Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Bardzo przykra wiadomość. Dwa tygrysy próbowały uciec z zoo. Nie wszystko poszło zgodnie z planem
Monika Krupska
Monika Krupska 07.02.2021 01:00

Bardzo przykra wiadomość. Dwa tygrysy próbowały uciec z zoo. Nie wszystko poszło zgodnie z planem

śmierć znicz
pixabay/Arcaion

Dwa tygrysy sumatrzańskie przebywały w zoo w mieście Singkawang na wyspie Borneo (wyspa w Azji Południowo-Wschodniej). 18-miesięczne samice uciekły z ogrodu zoologicznego, po tym jak ich klatka uległa zniszczeniu w piątek.  

Tygrysy uciekły z zoo 

W pobliżu klatki zwierząt znaleziono ciało 47-letniego pracownika zoo ze śladami pogryzień i zadrapań, a także szczątki strusia i małpy. Od razu powiadomiono policję i rozpoczęto poszukiwania zwierząt.

Tygrysów szukano przy pomocy dronów. Udało je się zlokalizować w głębi pobliskiego lasu. Władze podjęły także decyzję o zamknięciu pobliskich atrakcji turystycznych oraz zaapelowano o pozostanie w domach. Ponieważ tygrysy sumatrzańskie są gatunkiem zagrożonym wyginięciem, wydano polecenia, aby złapać je żywcem.

Po zlokalizowaniu tygrysów, wystrzelono w nie pociski ze środkami usypiającym. Niestety, te nie zadziałały w prawidłowy sposób. 

- Najpierw próbowaliśmy użyć pistoletu ze środkiem usypiającym, ale kiedy ten nie zadziałał, byliśmy zmuszeni do zastrzelenia jednego z tygrysów, ponieważ zachowywał się bardzo agresywnie - powiedział Sadtata Noor Adirahmanta, szef lokalnej agencji ochrony dla AFP.

Dodał, że decyzję podjęto z uwagi na dobro ludzi. Pracownicy bali się, że tygrys ucieknie i zaatakuje mieszkańców. 

Jak podaje portal ABC, drugiego tygrysa nie udało się schwytać! W nadziei, że wróci w porę karmienia przygotowano dla niego klatkę z jedzeniem. 

Tygrysy sumatrzańskie to gatunek zagrożony całkowitym wyginięciem. Uważa się, że niespełna 400 wciąż pozostaje na wolności. W ogrodach zoologicznych na całym świecie przetrzymywanych jest 210 tygrysów sumatrzańskich, z czego 65 - w Indonezji. 

Zobacz zdjęcie:

Źródło: pixabay/hans

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: rmf.24.pl