Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Nie wiedziała, że to ich ostatni spacer. Pies padł ofiarą niespodziewanego ataku
Emil Hoff
Emil Hoff 13.07.2021 02:00

Nie wiedziała, że to ich ostatni spacer. Pies padł ofiarą niespodziewanego ataku

BeFunky-collage - 2021-07-13T120649.765
YouTube / WFLA News Channel 8

To miał być zwykły spacer z psami po malowniczym szlaku w miejscowości Winter Garden na Florydzie (USA). Kobieta nie mogła podejrzewać, że słoneczny dzień zmieni się w koszmar.

Okolice Winter Garden to uczta dla miłośników przyrody. Malowniczy szlak wije się wśród lasów, namorzynów i bagien. Bogaty ekosystem nasyca powietrze tlenem i zapachami. Nic dziwnego, że psy uwielbiają tu spacerować.

Przyczajona bestia

Niestety, ekosystem Florydy słynie z tego, że nie wszystkie zwierzęta, które go tworzą, są spokojne i przyjazne. Floryda to ojczyzna aligatorów.

Przekonała się o tym w najstraszniejszy sposób mieszkanka Winter Garden, która wyszła na spacer po szlaku na bagnach ze swoimi dwoma psami.

Jeden z piesków w którymś momencie podbiegł na skraj wody. Coś go widać zainteresowało. Nie mógł wiedzieć, że tuż pod powierzchnią czeka na niego paszcza drapieżnika.

Śmierć nadeszła w sekundę

Wszystko wydarzyło się w ciągu kilku sekund. Woda eksplodowała, potężne szczęki aligatora rozwarły się i zamknęły. Piesek nie zdążył nawet zaskamlać. Aligator długości ponad 3,5 m błyskawicznie wciągnął go do wody.

Nie był to jednak koniec żniwa śmierci tego dnia. Gdy roztrzęsiona kobieta poinformowała policję o tym, co się stało, służby ochrony przyrody przybyły na miejsce.

Zidentyfikowano odpowiedniego aligatora i zastrzelono go. To standardowa procedura w przypadku gadów, które nauczyły się podchodzić zbyt blisko brzegów i polować na ludzi lub zwierzęta domowe.

Słoneczny dzień, jedna chwila i dwie śmierci. Taka bywa cena obcowania z dziką przyrodą bagnisk Florydy.

Źródło: KTVU

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!