Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > USA: ogień strawił dom, zwierzęta nie miały gdzie uciec. Pożar zebrał tragiczne żniwo
Emil Hoff
Emil Hoff 12.07.2021 02:00

USA: ogień strawił dom, zwierzęta nie miały gdzie uciec. Pożar zebrał tragiczne żniwo

BeFunky-collage (2)
YouTube/Broesky

Do tragedii doszło w miasteczku Knoxville w amerykańskim stanie Tennessee. Nagle wybuchł pożar, który błyskawicznie strawił dom. W środku mieszkało ponad 20 zwierząt.

Komendę straży pożarnej w Knoxville zalały pełne paniki telefony od mieszkańców. Była niemal 4 nad ranem. Niebo nad miasteczkiem rozświetlała łuna pożaru.

W domu nie było ludzi, ale zostały koty

Wozy strażackie przyjechały błyskawicznie pod dom przy 3311 Gap Road. Ogień ryczał, jakby chciał strawić cały świat. Na szczęście, według relacji sąsiadów, mieszkańcy mieli być akurat poza domem.

Niestety, nie zapobiegło to tragedii. Po wielu godzinach gaszenia strażacy mogli wejść do domu i upewnić się, czy faktycznie nie było ofiar w ludziach. To, co znaleźli, przyprawia o gęsią skórkę.

W pożarze nie zginął człowiek, jednak śmierć poniosły koty. Na terenie pogorzeliska strażacy znaleźli ponad 20 ciałek. Zwierzęta zginęły od gorąca i dymu.

Przyczyna pożaru nieznana

Przyczyna wybuchu pożaru pozostaje nieznana. Przez USA przetacza się fala upałów, a wybrzeża smagają huragany. Instalacje elektryczne mogą w tak skrajnych warunkach łatwo ulegać awariom. W połączeniu ze specyficznymi technikami konstrukcji i ocieplenia stosowanymi na szeroką skalę w amerykańskim budownictwie, wadliwe instalacje elektryczne mogą stwarzać duże ryzyko pożaru.

Wysuszona konstrukcja domu zajęła się ogniem bardzo szybko. Zwierzęta nie zdążyły uciec, co zresztą byłoby trudne - drzwi i okna były pozamykane. Prawdopodobnie padły ofiarą toksycznego dymu, który uwalniał się z płonących ścian i izolacji.

Brak ofiar w ludziach jest ważny, nasze serca przepełnia jednak żal z powodu nagłej śmierci ponad 20 kotów.

Jak myślicie, czy takim tragediom można zapobiec?

Źródło: WBTV.com

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!