Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Najbrzydszy pies świata wybrany. Straszy wyglądem i ciągle wypada mu język
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 22.06.2024 13:22

Najbrzydszy pies świata wybrany. Straszy wyglądem i ciągle wypada mu język

Najbrzydszy pies świata 2024
fot. facebook/Sonoma-Marin Fairgrounds & Event Center

Ponoć brzydkich psów nie ma, bo w każdym czworonogu można znaleźć coś uroczego, ale w Kalifornii od prawie 50 lat organizowane są Wybory Najbrzydszego Psa Świata. W tym roku tytuł przypadł 8-letniemu pekińczykowi o imieniu Wild Thang. Zamiast zachwycać, straszy wyglądem, ale jego właścicielka i tak kocha go nad życie.

Jak wygląda najbrzydszy pies świata? Znamy najnowsze wyniki konkursu

Przyjęło się mówić, że każdy pies jest piękny na swój sposób — w końcu o ich wyjątkowości świadczy nie tylko sama aparycja, miękkie futerko czy łagodne spojrzenie, ale przede wszystkim bezgraniczne zaufanie, którego wśród ludzi częstokroć szukamy ze świecą. Jednocześnie mało który opiekun potrafi przyznać, że należący do niego pupil jest, delikatnie mówiąc, niemiły dla oczu. Istnieje jednak grupa osób, która szczyci się posiadaniem psów o zdeformowanym pysku, krzywym zgryzie, wyłupiastych oczach, wypadającym z ust języku, braku sierści i innych niedoskonałościach.

To już tradycja, że co roku w mieście Petaluma w Kalifornii rozgrywa się nietypowy plebiscyt skierowany do miłośników zwierząt. Psy wątpliwej urody ubiegają się o tytuł największego brzydala wśród czworonogów. W tegorocznej edycji tytuł najbrzydszego psa świata trafił do pekińczyka o imieniu Wild Thang. 

Podróże śladami zwierząt: Giną bez oklasków. Ile kosztuje uśmiech tresowanego delfina? Dramat we Wrocławiu. Pies rzucił się na 5-latka, właścicielka nie mogła go odciągnąć

Pekińczyk najbrzydszym psem świata 2024

Pochodzący z Los Angeles 8-letni pupil startował w konkursie po raz szósty i w poprzednich edycjach plebiscytu był bliski zdobycia niekoniecznie zaszczytnego tytułu. Dopiero 2024 rok okazał się dla niego zwycięski. Jak czytamy w życiorysie pekińczyka, Wild Thang w wieku 10 tygodni zachorował na nosówkę. 

Szczeniak zaraził się od drugiego psa, którego adoptowała jego rodzina. Po wydaniu tysięcy dolarów w gabinecie weterynaryjnym na szczęście udało się przywrócić mu zdrowie, niemniej choroba wpłynęła na jego układ nerwowy i mięśniowy. Pekińczyk boryka się z częściowym paraliżem szczęki, co ma związek z ciągle wypadającym językiem, a przy chodzeniu zdarza mu się powłóczyć przednią łapą. 

Uwielbiam się bawić, jeść i spotykać się z przyjaciółmi. Lubię też ganiać za kotami, dawać znać innym pekińczykom, że to ja tu rządzę, a w upalne dni przesiadywać przed wentylatorem i poznawać nowych ludzi - czytamy na oficjalnej stronie konkursu.

Za zwycięstwo w konkursie na najbrzydszego psa na świecie Ann Lewis, opiekunka pekińczyka otrzymała czek warty 5 tysięcy dolarów. 

Konkurs na najbrzydszego psa świata: rasa nie definiuje zwierzęcia

Jaką konkurencję musiał pokonać Wild Thang? Drugie miejsce w konkursie zajął 14-letni mops o imieniu Rome, który wzbogacił swoją rodzinę o 3 tysiące dolarów. Pomimo sędziwego wieku psi senior poruszający się z pomocą specjalnego wózka inwalidzkiego po raz pierwszy brał udział w plebiscycie. 

Na najniższym stopniu podium uplasowała się 14-letnia suczka rasy mieszanej nazywana Daisy Mae. To również konkursowa debiutantka, którą wyróżniono nagrodą pieniężną w wysokości 2 tysięcy dolarów.

Inicjatorzy zawodów podkreślają, że organizowane od blisko 50 lat wydarzenie nie ma na celu wyśmiewania mniej urodziwych zwierzaków — stanowi doskonałą okazją do celebrowania różnic i niedoskonałości. Inicjatywa ma również promować adopcję, gdyż każdy pies zasługuje na miłość. Choć wygląd zewnętrzny czy rodowód mogą przyciągać ludzi w pierwszej kolejności, i tak najbardziej liczy się usposobienie zwierzęcia.

Coroczny konkurs na najbrzydszego psa nie jest po to, by naśmiewać się z brzydkich psów, ale by bawić się ze wspaniałymi postaciami i pokazać, że tak naprawdę te psy są piękne - informują organizatorzy zawodów.

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?