Swiatzwierzat.pl > Psy > Pies z żółtą wstążką przy smyczy. Co oznacza ten symbol?
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 18:44

Pies z żółtą wstążką przy smyczy. Co oznacza ten symbol?

BeFunky-collage - 2021-08-03T084716.802
Facebook.com @TheYellowDogProject

Można je dostrzec coraz częściej na ulicach polskich miast, miasteczek i wsi. Psy z żółtymi wstążkami zawiązanymi na smyczach, czworonogi w żółtych chustkach zawiązanych na szyi, pupile na żółtych taśmach czy szelkach. Jaki przekaz niesie to oznaczenie?

Wbrew pozorom, nie jest to moda na kolor żółty i fanaberia opiekunów, którzy chcą przyozdobić swoje pieski. Kolor żółty niesie bardzo ważny przekaz!

Żółta wstążka to istotna wiadomość

Na sprawę zwróciła uwagę pani Monika z Żor, która zadzwoniła do redakcji portalu Wodzisław Śląski Nasze Miasto ze skargą. Stwierdziła, że Polacy nie wiedzą, co oznaczają żółte wstążki u psów, co powoduje szereg problemów.

Jaka jest symbolika koloru żółtego? Otóż oznacza on ostrzeżenie. Psy z żółtymi wstążkami, smyczami, szelkami czy chustkami z różnych przyczyn nie powinny być dotykane. Najlepiej w ogóle się do nich nie zbliżać.

Niektóre psy bywają nerwowe w kontaktach z obcymi. Inne przechodzą właśnie chorobę lub rehabilitację. Jeszcze inne właśnie są na treningu i wszelkie rozproszenia mogą im namieszać w głowach.

Polacy nie wiedzą, co oznacza żółta wstążka

- Z mojego doświadczenia wynika, że ludzie nie widzą, co oznacza żółta wstążka, i efekt jest przeciwny do zamierzonego - powiedziała pani Monika. - Zamiast trzymać się z daleka, podchodzą bliżej, żartują, chcą głaskać. Żółta wstążka to nie modny dodatek, tylko sygnał, by trzymać się z dala.

Wiązanie żółtych wstążek na psich smyczach lub stosowanie żółtych dodatków to element międzynarodowej akcji The Yellow Dog Project, promowanej m.in. na Facebooku. Zobaczcie zdjęcia:

Żółta chustka
Żółta chustka
Żółta wstążka
Żółta wstążka
Żółta smycz
Żółta smycz

Źródło zdjęć: Facebook.com @TheYellowDogProject

Źródło: Wodzisław Śląski Nasze Miasto

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!