Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-08-03T084716.802

Facebook.com @TheYellowDogProject

Pies z żółtą wstążką przy smyczy. Co oznacza ten symbol?

3 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Można je dostrzec coraz częściej na ulicach polskich miast, miasteczek i wsi. Psy z żółtymi wstążkami zawiązanymi na smyczach, czworonogi w żółtych chustkach zawiązanych na szyi, pupile na żółtych taśmach czy szelkach. Jaki przekaz niesie to oznaczenie?

Wbrew pozorom, nie jest to moda na kolor żółty i fanaberia opiekunów, którzy chcą przyozdobić swoje pieski. Kolor żółty niesie bardzo ważny przekaz!

BeFunky-collage - 2021-08-03T075727.200

Mecz piłkarski został przerwany z niezwykłego powodu. Na murawę wtargnął nieproszony gość

CZYTAJ DALEJ

Żółta wstążka to istotna wiadomość

Na sprawę zwróciła uwagę pani Monika z Żor, która zadzwoniła do redakcji portalu Wodzisław Śląski Nasze Miasto ze skargą. Stwierdziła, że Polacy nie wiedzą, co oznaczają żółte wstążki u psów, co powoduje szereg problemów.

Jaka jest symbolika koloru żółtego? Otóż oznacza on ostrzeżenie. Psy z żółtymi wstążkami, smyczami, szelkami czy chustkami z różnych przyczyn nie powinny być dotykane. Najlepiej w ogóle się do nich nie zbliżać.

Niektóre psy bywają nerwowe w kontaktach z obcymi. Inne przechodzą właśnie chorobę lub rehabilitację. Jeszcze inne właśnie są na treningu i wszelkie rozproszenia mogą im namieszać w głowach.

Polacy nie wiedzą, co oznacza żółta wstążka

- Z mojego doświadczenia wynika, że ludzie nie widzą, co oznacza żółta wstążka, i efekt jest przeciwny do zamierzonego - powiedziała pani Monika. - Zamiast trzymać się z daleka, podchodzą bliżej, żartują, chcą głaskać. Żółta wstążka to nie modny dodatek, tylko sygnał, by trzymać się z dala.

Wiązanie żółtych wstążek na psich smyczach lub stosowanie żółtych dodatków to element międzynarodowej akcji The Yellow Dog Project, promowanej m.in. na Facebooku. Zobaczcie zdjęcia:

Żółta chustka

Żółta chustka

Żółta wstążka

Żółta wstążka

Żółta smycz

Żółta smycz

Źródło zdjęć: Facebook.com @TheYellowDogProject

Źródło: Wodzisław Śląski Nasze Miasto

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

20. rocznica zamachów z 11 września 2001 r. Muzeum uczciło psich ratowników

Czytaj więcej >

Psy

Obroża prawdę ci powie. Co oznacza kolor obroży u psa?

Czytaj więcej >

Psy

Toksyczna roślina zagrożeniem dla domowych pupili. Na co trzeba uważać?

Czytaj więcej >

Psy

Jakimi gestami prowokujemy psy? Ekspert odpowiada

Czytaj więcej >

Psy

5 sposobów na wydłużenie życia psu

Czytaj więcej >

Psy

8 zalet posiadania zwierząt. Jak psy i koty wpływają na nasze zdrowie?

Czytaj więcej >