Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-08-02T135024.792

TikTok.com @minorcrimes

"Straciłam okulary, ale zyskałam świetną opowieść". Orangutan został królem Internetu

2 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Indonezja jest ojczyzną orangutanów. Te niesamowite czerwone małpy to jedne z najinteligentniejszych naczelnych. Niestety, są krytycznie zagrożone i tylko w ogrodach zoologicznych można je swobodnie oglądać. Użytkowniczka TikToka nie spodziewała się, że nagranie z jej wycieczki do zoo podbije Internet.

Użytkowniczka TikToka imieniem Lola Testu zwiedzała ogród zoologiczny w samym sercu Indonezji. Cieszyła się, że wreszcie zobaczy niezwykłe małpy - orangutany.

BeFunky-collage - 2021-08-02T125907.568

Horror w Indiach. Aktywistka twierdzi, że wszystkie psy w wiosce zostały otrute

CZYTAJ DALEJ

Spadły jej okulary przeciwsłoneczne

Gdy tylko dostała się w końcu do wybiegu orangutanów, natychmiast wychyliła się za barierkę, by jak najszybciej wypatrzeć niezwykłe stworzenia. Niestety, gdy spojrzała w dół, spadły jej okulary przeciwsłoneczne.

Gdy tylko okulary przeciwsłoneczne Loli upadły na trawę, zainteresował się nimi jeden z orangutanów - samica z młodym. TikTokerka natychmiast wyczuła, że poczynania małpy warto uwiecznić na filmie i zaczęła wszystko nagrywać. To, co stało się później, stanowi treść jednego z najpopularniejszych internetowych nagrań ostatnich dni.

Orangutanica wiedziała, co robić (prawie)

Na nagraniu widzimy, jak orangutanica podchodzi ostrożnie do leżących na trawie okularów, a potem podnosi je i zabiera ze sobą na swoje ulubione miejsce - pobliską skałę. Następnie zakłada je na nos wprawnym ruchem, choć do góry nogami!

Inteligentna orangutanica zdaje się chwilę zastanawiać nad niezwykłym efektem, jaki dają okulary. W jednej chwili zrobiła się noc! Małpa zdejmuje okulary i widzi, że znowu jest dzień! Potem przykłada je znowu do oczu, tym razem odwrotną stroną.

Przez chwilę orangutanica dotyka dłońmi twarzy i osłania oczy, jakby chciała dopasować okulary do swojej głowy albo sprawdzić, czy z jej wzrokiem wszystko jest w porządku.

Przez cały czas orangutanica ma towarzysza - swoje dziecko, słodką małą małpkę, która wyciąga ciekawie łapki po okulary, ale rodzicielka nie pozwala mu ich obejrzeć.

W następnym ujęciu widzimy, jak siedząca na gałęzi orangutanica szerokim gestem ręki odrzuca od siebie okulary, które najwyraźniej jej się znudziły. Być może chciała je dorzucić z powrotem do pierwotnej właścicielki, ale nie trafiła i okulary spadły gdzieś na ziemię.

Mimo to opiekunowie nagrodzili orangutanicę za zwrot okularów, rzucając jej smaczny poczęstunek - naręcze soczystych liści.

Wideo podbija internet

Lola Testu nie miała pretensji do orangutanicy o zarekwirowanie okularów, a potem rzucenie nimi gdzieś w dal. Przeciwnie, była zachwycona swoją przygodą

- Straciłam okulary, ale zyskałam świetną opowieść - napisała na TikToku.

Wideo, które umieściła w internecie, natychmiast zyskało ogromną popularność. Obecnie ma ponad 20 mln wyświetleń, prawie 5 mln polubień i ponad 70 tys. komentarzy.

Internauci zrywają boki z przekomicznej reakcji orangutana i tego, jak wyglądał w okularach przeciwsłonecznych, założonych najpierw do góry nogami, a potem odwrotną stroną. Komizm bierze się z niezwykłego podobieństwa zachowań małp do ludzkich reakcji.

- Przysięgam, że one potrafią mówić, ale się nie przyznają, by uniknąć płacenia podatków - napisał jeden z internautów w komentarzu pod filmem opublikowanym na TikToku.

- Skąd ona wiedziała, do czego są okulary i komu je odrzucić? - czytamy w innym komentarzu. - Orangutany są zbyt inteligentne, by trzymać je w klatkach.

- "Nie jestem zwykłą mamą, jestem fajną mamą!" - nabija się inny internauta, rozbawiony wyglądem orangutanicy w okularach przeciwsłonecznych.

Sami zobaczcie nagranie, które podbiło serca internautów. Jak sądzicie, czy orangutany faktycznie są zbyt mądre, by trzymać je w ogrodach zoologicznych?

@minorcrimes

So I’m down a pair of sunglasses but up a very good story ##monke

♬ original sound - Lola Testu

Źródło: TikTok.com @minorcrimes

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >
Pies rozrywa kołnierz

Pozostałe

Zemsta jest słodka. Reakcja psa na znienawidzony kołnierz rozkłada na łopatki

Czytaj więcej >
Pitbull i dziecko

Pozostałe

Dziecko zrobiło pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa, wszystko nagrano

Czytaj więcej >
Kociarz z Aleppo

Pozostałe

Kiedy wszyscy uciekali przed wojną, on został, by ratować zwierzęta. Setki kotów zawdzięczają życie "Kociarzowi z Aleppo"

Czytaj więcej >
Pies Jogi

Pozostałe

Wychudzony i wygłodniały pies zerwał się z łańcucha. Nie miał siły uciec, prawie zamarzł

Czytaj więcej >