Swiatzwierzat.pl
Nagranie

youtube/pomorska policja

Myślała, że nikt jej nie widzi. Została nagrana podczas próby utopienia kociąt

2 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W Nowym Dworze Gdańskim doszło do skandalicznego incydentu z udziałem 67-letniej kobiety. Emerytka wsadziła bezbronne zwierzęta do foliowej reklamówki, po czym bez chwili zawahania wyrzuciła ją do rzeki. Unoszącą się na wodzie torbę zauważyła spacerowiczka oraz dzieci.

Jak informuje policja, dramatyczne zdarzenie miało miejsce w niedzielę około godziny 20:30 nad rzeką Tuga na Pomorzu. Matka spacerująca z dzieckiem wzdłuż ul. Kopernika usłyszała głośne miauczenie wydobywające się z wody. Gdy zrozumiała, co jest źródłem owych pisków, od razu rzuciła się do wody.

Kobieta chciała utopić kocięta. Wszystko przed kamerą monitoringu

Przypadkowy świadek nie cofnął się przed niczym, aby ratować tonące zwierzęta. Kobieta natychmiast podjęła akcję ratunkową - ściągnęła sukienkę, wskoczyła do wody i wyciągnęła torbę na brzeg.

Wokół reklamówki oraz odważnej ratowniczki zgromadziła się grupa gapiów. Na miejsce przysłano patrol policji, który ustalił, że w środku znajdowało się troje kociąt, z których jedno nie przeżyło.

Samolot Wizzair

Kłopoty samolotu lecącego do Warszawy. Pilot musiał lądować, zawiniły ptaki

CZYTAJ DALEJ

Monitoring nakrył oprawczynię zwierząt

Według śledczych sprawczynią jest 67-letnia mieszkanka Nowego Dworu Gdańskiego. Oko kamery monitoringu przyłapało delikwentkę na gorącym uczynku.

Na nagraniu opublikowanym przez pomorską policję widać starszą kobietę, która wrzuciła do wody zawiązaną reklamówkę, w której znajdowały się kocięta. Wkrótce potem oddaliła się z miejsca zdarzenia, jak gdyby nigdy nic.

Dzięki nagraniu w ciągu kilkunastu minut starsza kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy. Służby nie mają wątpliwości, że na porzucenie zwierzaków domowych na pewną śmierć nie ma absolutnie żadnego usprawiedliwienia.

67-letnia mieszkanka Nowego Dworu Gdańskiego odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Uratowanymi zwierzakami zaopiekowała się kobieta, która wyciągnęła je z rzeki.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >

Aktualności

Nie tylko ludzie cierpią na skutek powodzi. Nagrano niezwykłą akcję ratunkową psa

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzieci poszły szukać bydła, czekał je przerażający los. Najstarsze miało ledwie 11 lat

Czytaj więcej >
podatek od psa

Aktualności

Ogłoszono nową kwotę podatku od posiadania psa. Ile wynosi "opłata za przyjaciela"?

Czytaj więcej >