Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Myślała, że nikt jej nie widzi. Została nagrana podczas próby utopienia kociąt
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 24.03.2022 18:44

Myślała, że nikt jej nie widzi. Została nagrana podczas próby utopienia kociąt

Nagranie
youtube/pomorska policja

W Nowym Dworze Gdańskim doszło do skandalicznego incydentu z udziałem 67-letniej kobiety. Emerytka wsadziła bezbronne zwierzęta do foliowej reklamówki, po czym bez chwili zawahania wyrzuciła ją do rzeki. Unoszącą się na wodzie torbę zauważyła spacerowiczka oraz dzieci.

Jak informuje policja, dramatyczne zdarzenie miało miejsce w niedzielę około godziny 20:30 nad rzeką Tuga na Pomorzu. Matka spacerująca z dzieckiem wzdłuż ul. Kopernika usłyszała głośne miauczenie wydobywające się z wody. Gdy zrozumiała, co jest źródłem owych pisków, od razu rzuciła się do wody.

Kobieta chciała utopić kocięta. Wszystko przed kamerą monitoringu

Przypadkowy świadek nie cofnął się przed niczym, aby ratować tonące zwierzęta. Kobieta natychmiast podjęła akcję ratunkową - ściągnęła sukienkę, wskoczyła do wody i wyciągnęła torbę na brzeg.

Wokół reklamówki oraz odważnej ratowniczki zgromadziła się grupa gapiów. Na miejsce przysłano patrol policji, który ustalił, że w środku znajdowało się troje kociąt, z których jedno nie przeżyło.

Monitoring nakrył oprawczynię zwierząt

Według śledczych sprawczynią jest 67-letnia mieszkanka Nowego Dworu Gdańskiego. Oko kamery monitoringu przyłapało delikwentkę na gorącym uczynku.

Na nagraniu opublikowanym przez pomorską policję widać starszą kobietę, która wrzuciła do wody zawiązaną reklamówkę, w której znajdowały się kocięta. Wkrótce potem oddaliła się z miejsca zdarzenia, jak gdyby nigdy nic.

Dzięki nagraniu w ciągu kilkunastu minut starsza kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy. Służby nie mają wątpliwości, że na porzucenie zwierzaków domowych na pewną śmierć nie ma absolutnie żadnego usprawiedliwienia.

67-letnia mieszkanka Nowego Dworu Gdańskiego odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Uratowanymi zwierzakami zaopiekowała się kobieta, która wyciągnęła je z rzeki.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Polecane