Swiatzwierzat.pl
Samolot Wizzair

pixabay/jarektw

Kłopoty samolotu lecącego do Warszawy. Pilot musiał lądować, zawiniły ptaki

2 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Załogę oraz pasażerów lecących na pokładzie samolotu z Burgos do Warszawy zaskoczyły nieplanowane utrudnienia. Krótko po starcie airbus A320-200 linii Wizz Air musiał zawrócić i awaryjnie wylądować. Prawdopodobnym powodem było zderzenie z ptakami.

W poniedziałek samolot startujący z bułgarskiego lotniska w Burgas o 10:20 czasu lokalnego czasu miał wylądować po dwóch godzinach podróży. Nieoczekiwanie na pokładzie wypełnionym polskimi pasażerami zapanowało nagłe poruszenie. Powodem było uderzenie w prawy silnik.

Nietypowa przyczyna awaryjnego lądowania

- Kilkadziesiąt sekund po starcie usłyszeliśmy uderzenie z prawej strony, po czym silnik zaczął warkotać - powiedział w rozmowie z gazeta.pl jeden z pasażerów maszyny należącej do węgierskich linii lotniczych.

Oprócz tego, Polak podróżujący na pokładzie samolotu zrelacjonował, że samolot miał "przestać się wznosić". Stewerdessy miały również być zaniepokojone rozwojem wydarzeń. Dopiero kilka minut później pilot przekazał informację, że doszło do zderzenia z ptakiem.

Zwierzęta uszkodziły maszynę na tyle, że dalsza podróż była niemożliwa. Piloci postanowili zawrócić na lotnisko w Burgas, gdzie zdołali bezpiecznie wylądować. Na płycie czekała straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe.

- Wylądował bez zakłóceń i obecnie przechodzi przeglądy serwisowe. Aby zminimalizować opóźnienie, linia lotnicza zapewniła samolot zapasowy w Burgas - czytamy w oświadczeniu firmy Wizz Air przesłanym redakcji polsatnews.pl. 

Zdjęcie podglądowe

Pojechał na wakacje, psa zamknął w czterech ścianach. Policja nie miała chwili do stracenia

CZYTAJ DALEJ

Linie lotnicze przepraszają za niedogodności

Na bułgarskim lotnisku maszynę poddano przeglądowi technicznemu. Dramatyczne zdarzenie miało jednak szczęśliwy finał dla wszystkich poza szybującymi po niebie ptakami. Żadnemu z pasażerów oraz załogi nic się nie stało.

W związku z opóźnieniem zarząd linii Wizz Air wystosował oficjalne przeprosiny skierowane do pasażerów zawróconego samolotu.

- Wizz Air przeprasza wszystkich pasażerów za niedogodności, ale bezpieczeństwo pasażerów i załogi jest naszym priorytetem - przekazał przewoźnik.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >

Aktualności

Choroba czy zaniedbanie? Aktywiści udowodnili, że troska może zmienić psa nie do poznania

Czytaj więcej >

Aktualności

Zwą go polskim dr Dolittle. Ostrowski policjant przyciąga zwierzęta jak magnes

Czytaj więcej >

Aktualności

Pandemia odbija się na budżecie legendarnej stadniny koni? Są milionowe straty

Czytaj więcej >

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >