Swiatzwierzat.pl
Samolot Wizzair

pixabay/jarektw

Kłopoty samolotu lecącego do Warszawy. Pilot musiał lądować, zawiniły ptaki

2 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Załogę oraz pasażerów lecących na pokładzie samolotu z Burgos do Warszawy zaskoczyły nieplanowane utrudnienia. Krótko po starcie airbus A320-200 linii Wizz Air musiał zawrócić i awaryjnie wylądować. Prawdopodobnym powodem było zderzenie z ptakami.

W poniedziałek samolot startujący z bułgarskiego lotniska w Burgas o 10:20 czasu lokalnego czasu miał wylądować po dwóch godzinach podróży. Nieoczekiwanie na pokładzie wypełnionym polskimi pasażerami zapanowało nagłe poruszenie. Powodem było uderzenie w prawy silnik.

Nietypowa przyczyna awaryjnego lądowania

- Kilkadziesiąt sekund po starcie usłyszeliśmy uderzenie z prawej strony, po czym silnik zaczął warkotać - powiedział w rozmowie z gazeta.pl jeden z pasażerów maszyny należącej do węgierskich linii lotniczych.

Oprócz tego, Polak podróżujący na pokładzie samolotu zrelacjonował, że samolot miał "przestać się wznosić". Stewerdessy miały również być zaniepokojone rozwojem wydarzeń. Dopiero kilka minut później pilot przekazał informację, że doszło do zderzenia z ptakiem.

Zwierzęta uszkodziły maszynę na tyle, że dalsza podróż była niemożliwa. Piloci postanowili zawrócić na lotnisko w Burgas, gdzie zdołali bezpiecznie wylądować. Na płycie czekała straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe.

- Wylądował bez zakłóceń i obecnie przechodzi przeglądy serwisowe. Aby zminimalizować opóźnienie, linia lotnicza zapewniła samolot zapasowy w Burgas - czytamy w oświadczeniu firmy Wizz Air przesłanym redakcji polsatnews.pl. 

Zdjęcie podglądowe

Pojechał na wakacje, psa zamknął w czterech ścianach. Policja nie miała chwili do stracenia

CZYTAJ DALEJ

Linie lotnicze przepraszają za niedogodności

Na bułgarskim lotnisku maszynę poddano przeglądowi technicznemu. Dramatyczne zdarzenie miało jednak szczęśliwy finał dla wszystkich poza szybującymi po niebie ptakami. Żadnemu z pasażerów oraz załogi nic się nie stało.

W związku z opóźnieniem zarząd linii Wizz Air wystosował oficjalne przeprosiny skierowane do pasażerów zawróconego samolotu.

- Wizz Air przeprasza wszystkich pasażerów za niedogodności, ale bezpieczeństwo pasażerów i załogi jest naszym priorytetem - przekazał przewoźnik.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >

Aktualności

Nie tylko ludzie cierpią na skutek powodzi. Nagrano niezwykłą akcję ratunkową psa

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzieci poszły szukać bydła, czekał je przerażający los. Najstarsze miało ledwie 11 lat

Czytaj więcej >
podatek od psa

Aktualności

Ogłoszono nową kwotę podatku od posiadania psa. Ile wynosi "opłata za przyjaciela"?

Czytaj więcej >