Swiatzwierzat.pl
Jeleń

twitter/exen

Myśliwy miał olbrzymiego pecha. Rozpędzony jeleń zrównał go z ziemią

12 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W polskich lasach trwa obecnie sezon polowań na jelenie i sarny, a tymczasem role myśliwego i ofiary nieco się odwróciły. Do sieci trafiło nagranie z polowania, przedstawiające nietypowe zjawisko. Spłoszony jeleń uniknął strzału, atakując jako pierwszy.

Osoby wybierające się do lasów na polowanie muszą być przygotowane na wszystkie ewentualności. Spłoszona zwierzyna potrafi zachowywać się nieobliczalnie, a instynkt każe jej stawiać bezwzględny opór, o czym przekonał się pewien myśliwy.

Polska - tu jelenie polują na myśliwych

W ostatnim czasie na twitterze opublikowano nagranie dokumentujące niebezpieczne zdarzenie w trakcie polowania. Widać na nim niewiele, bo zaledwie wysokie chaszcze oraz myśliwego czającego się w krzakach. Mężczyzna wydaje się czekać z niecierpliwością na dostrzeżenie okazałego stworzenia, a tym samym szansę na oddanie idealnego strzału.

O niechybnym nadejściu jelenia świadczyły komunikaty dobiegające z krótkofalówki. Zanim jednak współtowarzysze ostrzegli autora nagrania, było już za późno. Z zarośli nagle wyłania się galopujący ssak z rodziny jeleniowatych, który bierze myśliwego na poroże.

Niedźwiedź Ada

Ewa Zgrabczyńska komentuje ratowanie rocznego niedźwiadka: „Zakłócono prawa natury"

CZYTAJ DALEJ

W ciągu ułamka sekundy mężczyzna wywraca się, a jeleń kontynuuje ucieczkę. Słychać wyłącznie głośne jęki z bólu i wulgaryzmy, po czym film się urywa. Nie wiadomo, czy w wyniku zderzenia myśliwy odniósł poważniejsze obrażenia.

- Mam nadzieję, że człowiek przeżył i odechciało mu się polowania na całe życie — skomentowała jedna z internautek.

Uwaga! Odstrzał jeleni do ostatniego dnia lutego

Zgodnie z rozporządzeniem ministra środowiska w sprawie ustalenia listy gatunków zwierząt łownych oraz określenia okresów polowań na te zwierzęta, odstrzał jeleni (byków) trwa od 21 sierpnia do końca lutego, natomiast na łanie myśliwi polują od 1 września do 15 stycznia.

Chociaż myśliwi chętnie mówią, że polowanie to najwyższa forma kontaktu z naturą, pragniemy przypomnieć, że obowiązkiem myśliwego jest nie tylko polować, ale także być aktywnym działaczem na rzecz przyrody. Biorąc pod uwagę statystyki z ubiegłych lat dotyczące nowych przypadków ASF, sugerowalibyśmy uporządkować priorytety i w pierwszej kolejności przenalizować stanowiska i apele środowisk naukowych o zaprzestanie masowego uśmiercania dzików, niżby bezrefleksyjnie brać je na celownik.

Zobacz nagranie:

Źródło: twitter/exen

ZIMOWY QUIZ: Czy znasz wszystkie tajemnice zwierząt?

Pytanie 1 z 8

Które zwierzęta NIE zapadają w sen zimowy?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >