Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > "Milionerzy": Hubert Urbański zadziwił gracza pytaniem za 10 tysięcy. Co przypomina wyglądem bedlington terrier?
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 17.04.2023 13:01

"Milionerzy": Hubert Urbański zadziwił gracza pytaniem za 10 tysięcy. Co przypomina wyglądem bedlington terrier?

"Milionerzy" - Hubert Urbański
facebook/Milionerzy TVN

Program “Milionerzy” to dla uczestników test wiedzy z każdej dziedziny, jak się okazuje także tej o zwierzętach. W jednym z ostatnich odcinków pytanie za 10 tysięcy złotych nawiązywało do nietypowej rasy psa. Kiedy przeczytał je Hubert Urbański, graczowi zdecydowanie zrzedła mina. A wy, znalibyście na nie odpowiedź?

Pytanie o wygląd bedlington terriera okazało się dla uczestnika “Milionerów” bardziej kłopotliwe, niż mogłoby się wydawać. Z tego względu zdecydował się nawet skorzystać z jednego z kół ratunkowych. Czy udało mu się zdobyć 10 tysięcy złotych, ile była warta ta zagadka?

"Belington terrier najbardziej przypomina wyglądem:"

W najnowszym odcinku Jędrzej Kierys, student arabistyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Toruniu, kontynuuje swoją drogę o tytułowy milion, jednak szybko zdał sobie sprawę, że ta przeprawa to zdecydowanie nie będzie bułka z masłem. Jak każdy z uczestników, miał do wykorzystania trzy koła ratunkowe: telefon do przyjaciela, pół na pół oraz głosowanie publiczności, z których mógł skorzystać w chwili zawahania. 

W końcu, kiedy nadeszła pora na pytanie o 10 tys. zł Hubert Urbański zadał mu pytanie:

- Belington terrier najbardziej przypomina wyglądem:

Oczywiście na ekranie pojawiły się również cztery warianty odpowiedzi, spośród których pan Jędrzej musiał zaznaczyć jedną prawidłową. Wśród nich były opcje:

A. konie;

B. kurę;

C. owcę;

D. świnię.

Dlaczego kot liże, gdy go głaszczesz? Odpowiedź powinien poznać każdy opiekun

Nie obyło się bez koła ratunkowego

Po chwili okazało się, że pytanie o tę rasę psa to dla uczestnika prawdziwa zagwozdka. Sam nie znał odpowiedzi na pytanie, a więc był zmuszony skorzystać z jednego z kół ratunkowych. Zdecydował, że tym razem o pomoc poprosi zgromadzoną publiczność.

Po chwili w studiu rozległa się charakterystyczna melodia, w której rytm zgromadzeni na widowni mogli oddać swój głos. Gdy czas dobiegł końca, okazało się, że większość z nich, aż 55 %, postawiła na odpowiedź C - owcę. To też ostatecznie zaznaczył Jędrzej. Na szczęście okazało się, że publiczność się nie myliła, a na jego koncie znalazło się 10 tysięcy złotych i mógł kontynuować grę.

Bedlington terrier - psi odpowiednik owcy?

Bedlington terriery to średniej wielkości psy, które swoim wyglądem rzeczywiście mogą przypominać owcę. Wszystko przez ich podobne do przędzy miękki włosie. Jednak wygląd owieczki czasem idzie w parze z duchem polującego wilka, bowiem to psy myśliwskie, którym może zdarzyć się popędzić za zdobyczą. Mają charakterystyczną, wąską czaszkę i długie nogi.

Bedlington terrier jest dobrym kompanem dla domowników, spośród których najczęściej na opiekuna wybiera sobie jedną osobę. Zazwyczaj zapewnienie mu odpowiedniej dawki ruchu podczas spaceru sprawia, że w domu jest spokojny i wolny od destrukcyjnych zapędów. Jeśli ma żyć w harmonii z innymi zwierzętami, najlepiej uczyć go tego od najmłodszych lat.

bedlington terrier
pixabay/No-longer-here
 

źródło: facebook; purina.pl

Przywieźli psa do kliniki z bólem brzucha. Weterynarze nie dowierzali, co wyciągnęli mu z żołądka
rentgen psa
Droktor Shelby Baden w social mediach znana jako Traveling Dogtor podzieliła się niecodzienną sytuacją, jaka ostatnio spotkała ją w gabinecie weterynaryjnym. Jeden z jej psich pacjentów miał wyraźne problemy z brzuchem, jednak podczas badania na jaw wyszła szokująca prawda o jego stanie. Lekarze musieli działać od razu.Nie da się ukryć, że niektóre psy mają tendencję do zjadania naprawdę dziwnych rzeczy. Jednak w brzuchu tego czworonoga weterynarze znaleźli coś, co spowodowało, że ich buzie same otworzyły się z niedowierzania. Te przedmioty doprowadziły go do bardzo ciężkiego stanu, a gdyby nie szybka reakcja specjalistów, ta historia mogłaby się naprawdę smutno zakończyć.
Czytaj dalej
Lekarka weterynarii pokazała hybrydę wilka i psa. Syrus ma tylko 3 miesiące a już waży 15 kilogramów
Doktor weterynarii Lindsay Butzer, która historiami ze swojego gabinetu często dzieli się na TikToku, tym razem pokazała internautom, jak wygląda szczenię zrodzone ze skrzyżowania wilka i psa. Choć zwierzak miał zaledwie 12 tygodni, jego wygląd może zaskoczyć nawet największych miłośników czworonogów. Syrus - ponieważ tak się nazywa - to naprawdę "kawał szczeniaka”.Jeśli zastanawialiście się kiedykolwiek, jak wygląda hybryda wilka i psa, dr Lindsay Butzer udostępniła w swoich social mediach nagranie, które zaspokoi waszą ciekawość. Zwierzę pomimo młodego wieku jest już imponujących rozmiarów, a uroku zdecydowanie nie można mu odmówić.
Czytaj dalej