Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Mieszkańcy Zakopanego drżą ze strachu, policja robi co może. Wszystko przez dzikie zwierzę
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 18:44

Mieszkańcy Zakopanego drżą ze strachu, policja robi co może. Wszystko przez dzikie zwierzę

BeFunky-collage (2)
Photo by mana5280 on Unsplash

Była już noc, gdy na Komendzie Policji w Zakopanem rozdzwoniły się telefony. Dyspozytorom czasem trudno było zrozumieć roztrzęsione głosy, wypowiadające chaotyczne słowa do słuchawki.

Coś stało się przy ulicy Bogdańskiego. Ktoś widział duży kształt, przemieszczający się bardzo szybko. Było ciemno, ale to na pewno coś dużego.

Dzikie zwierzę grasuje w środku miasta

Wreszcie relacje złożyły się we w miarę spójną całość. W Zakopanem, przy wylocie Doliny Strążyńskiej, grasuje niedźwiedź.

Policjanci natychmiast wyruszyli, by zbadać sprawę i zapewnić mieszkańcom miasta bezpieczeństwo. Ale jak właściwie tropić niedźwiedzia? Jak go schwytać? Funkcjonariusze wezwali wsparcie - straż Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności

W mieście zaczęła się obława, a strwożeni mieszkańcy czytali niepokojące apele policji:

- W Zakopanem widziano niedźwiedzia na wolności. Prosimy mieszkańców i turystów o zachowanie szczególnej ostrożności - mówił rzecznik prasowy policji, Roman Wieczorek, w pospiesznie opublikowanej rozmowie z Tygodnikiem Podhalańskim. - Radzimy zamykać drzwi i bramy na podwórka.

Obława nie dała rezultatu - niedźwiedź wymknął się gdzieś przez opustoszałe ulice, zapewne spłoszony przez odgłosy pościgu.

W tej chwili nie wiadomo, gdzie się znajduje. Skoro już raz wszedł niemal do centrum miasta, to może być wszędzie.

To nie pierwszy taki przypadek, będzie ich więcej?

Mieszkańcy Zakopanego jeszcze przez jakiś czas będą musieli mieć się na baczności. Być może jednak mają już opanowane tego rodzaju sytuacje. W maju zakopiańska policja otrzymała podobne zgłoszenie o niedźwiedziu, który powywracał kontenery na śmieci na osiedlu Tatary.

Całkiem możliwe, że "alarm niedźwiedziowy" stanie się zwykłą częścią zakopiańskiej rzeczywistości. Niedźwiedzie podchodzą do miasta coraz bliżej i coraz częściej. Rozwój infrastruktury miejskiej i turystycznej płoszy je z lasu i zmusza do poszukiwania pokarmu w innych miejscach. Niedźwiedzie lubią czasem pobuszować w kontenerach na śmieci, których mieszkańcy Zakopanego niestety bardzo często nie zamykają odpowiednio.

Źródło: Polsat News

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!