Swiatzwierzat.pl
niedźwiedź w Sapporo

Photo by Andre Tan on Unsplash

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

19 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Mieszkańcy japońskiego miasta Sapporo przeżyli chwile grozy, gdy część aglomeracji zamknięto z powodu ataku wielkiego drapieżnika. Filmy zaczęły krążyć po Internecie, dowodząc, że to nie żarty. Miasto zostało sparaliżowane przez niedźwiedzia.

Wideo opublikowane na Twitterze ukazuje, jak duży niedźwiedź podbiega do mężczyzny, idącego ulicą, i przewraca go na ziemię, a potem poważnie rani. Wstrząsający film dowodzi, że Sapporo nie miało do czynienia ze zbiegłym misiem cyrkowym, lecz autentycznie dzikim zwierzęciem.

kot w strachu

Scena jak z filmu sensacyjnego, mężczyźni ruszają na pomoc kotu... duszonemu przez pytona

CZYTAJ DALEJ

Zamknięto szkoły i lotnisko

Inne krążące po Sieci filmiki pokazują, jak potężny niedźwiedź biegnie po miejskim parku, wzdłuż kanału, czai się przy dnie rowu melioracyjnego, a nawet galopuje po ulicy wśród trąbienia zaszokowanych kierowców.

- Jeśli zobaczysz niedźwiedzia, natychmiast uciekaj i zadzwoń pod numer alarmowy 110 - poinstruowała mieszkańców japońska policja na Twitterze.

Jak podają japońskie media, niedźwiedź miał zranić łącznie cztery osoby. W strachu przed wielkim drapieżnikiem część Sapporo została zamknięta, ewakuowano szkoły, a nawet wstrzymano ruch na lotnisku.

Niedźwiedź rozpętał prawdziwy chaos w jednym z bardziej znanych japońskich miast, liczącym prawie dwa miliony mieszkańców.

Żołnierze załatwili problem siłowo

Niestety - lub stety, jeśli spytać mieszkańców Sapporo - w pewnym momencie niedźwiedź popełnił błąd i zaczął dobijać się do posterunku Japońskich Sił Zbrojnych. To zaalarmowało żołnierzy.

Niedźwiedź pobiegał jeszcze trochę po ulicach miasta, ale kiedy wzięli go na cel żołnierze, jego chwile były już policzone. Zwierzę zostało w końcu zastrzelone. Sapporo odetchnęło z ulgą.

Obrońcy praw zwierząt uprzedzali

Ekolodzy i obrońcy praw zwierząt nie są jednak zadowoleni z takiego obrotu spraw. Twierdzą, że niedźwiedź powinien zostać uśpiony i przewieziony z powrotem do lasu, a nie zastrzelony.

Miasto powinno być gotowe na taki scenariusz, ponieważ od dawna wiadomo, że duże drapieżniki Japonii coraz częściej zapuszczają się w pobliże ludzkich siedzib. Dzieje się tak, bo gwałtowny rozwój japońskich miast po prostu wypiera zwierzęta z ich naturalnego środowiska. Możliwe, że siejący postrach w Sapporo niedźwiedź był po prostu zdesperowany i szukał pokarmu.

Jest też możliwe, że niedźwiedź zapuścił się do miasta w pogoni za samicą, która mu jednak umknęła.

Zobacz opublikowane na Twitterze filmy, ukazujące niedźwiedzia hasającego po ulicach Sapporo:

(Twitter.com @news24ntv)
(Twitter.com @toroshakemimi)

Źródło: Global News

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >
pyton

Inne zwierzęta

„Potwór" rzeczny nawiedził czeski Cieszyn. Akcja straży pożarnej ujawniła niezwykłe fakty

Czytaj więcej >