Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-08-31T171113.107

YouTube.com @Inside Edition

Międzyrzecz: przerażony piesek błąkał się po jezdni. Policjanci ruszyli na pomoc

31 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Policjanci z międzyrzeckiej drogówki patrolowali drogę wojewódzką nr 159 na wysokości wiaduktu nad Wartą. Nagle dostrzegli coś niezwykłego: po jezdni błąkał się kulejący psiak.

Gdy tylko któryś z przechodniów próbował podejść do pieska, zwierzę, skrajnie przerażone, odskakiwało na bok! Piesek kilka razy omal nie wpadł pod nadjeżdżające auto.

BeFunky-collage - 2021-08-31T160629.549

Pies chodzący po wodzie zadziwił wszystkich. Telewizyjna wpadka pobija Internet

CZYTAJ DALEJ

Policjanci nie zostawili psa w potrzebie

Gdy policjanci probowali się do niego zbliżyć, piesek odbiegł jeszcze dalej i znów cudem uniknął śmierci pod kołami.

Na szczęście funkcjonariusze nie machnęli ręką na nieszczęsne zwierzę, lecz postanowili mu pomóc. Zatrzymali ruch w obie strony, mimo że trasa wojewódzka jest ruchliwa.

Teraz, gdy pieskowi nie groziło już potrącenie, policjanci - aspirant Marcin Latuszek i starszy sierżant Sebastian Białasik - podjęli próby złapania pieska i wsadzenia go do radiowozu. Piesek umykał im zręcznie, ale w końcu dosięgła go ręka sprawiedliwości w postaci aspiranta Latuszka.

Piesek okazał się bardzo przyjazny

O dziwo, gdy funkcjonariusze zanieśli przerażonego pieska do radiowozu, zwierzę uspokoiło się, a nawet wyglądało na zadowolone. Po chwili piesek już dawał się głaskać i zrobił się bardzo przyjazny. Najwidoczniej ciche wnętrze samochodu podziałało na niego uspokajająco.

Kiedy ruch na drodze został przywrócony, wiele osób zainteresowało się losem kulejącego pieska. Z pomocą przechodniów policjanci podali zwierzęciu wodę, a nawet nieco psiej karmy, kupionej w pobliskim sklepie.

Piesek przez cały czas kulał na obie tylne łapy. Oględziny w radiowozie ujawniły, że jest ranny. Funkcjonariusze skontaktowali się z organizacją zajmującą się ochroną zwierząt, która przysłała pomoc weterynaryjna. Piesek znajduje się obecnie w dobrych rękach, choć jak dotąd dnie udało się dociec, do kogo należy.

Całe zdarzenie opisali policjanci w komunikacie, umieszczonym na stronie KPP w Międzyrzeczu. Obaj funkcjonariusze zostali pochwaleni przez przełożonych. Dowiedli, że troska o dobro zwierząt to nieodłączny element służby w policji.

Źródło: miedzyrzecz.policja.gov.pl

Sprawdź swoją wiedzę o psach!

Pytanie 1 z 9

W jaki sposób pies widzi kolory?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >