Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-17T141324.359

Facebook.com @PANEKCS

Chciał skorzystać z wynajętego samochodu. Gdy otworzył bagażnik, musiał zmienić plany

17 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Firma Panek Carsharing zajmuje się wynajmowaniem samochodów. Swobodne zasady dają klientom dużo wygody. Tego dnia jednak jeden z nich miał przeżyć wstrząsającą niespodziankę.

Mężczyzna już miał przekręcić kluczyki i odjechać, gdy nagle usłyszał z tyłu dziwne dźwięki. Jakby gorączkowe skrobania, desperackie popiskiwanie.

BeFunky-collage - 2021-07-17T132651.467

Kobieta wyrzuciła własnego psa przez okno. To, co powiedziała policji, woła o pomstę do nieba

CZYTAJ DALEJ

Nie wierzył, co znalazł w bagażniku

Gdy mężczyzna otworzył bagażnik, wszystko stało się jasne - albo raczej jeszcze bardziej tajemnicze i niezwykłe. Z bagażnika wynajętego auta wyskoczył na niego spory owczarek niemiecki!

Pies był wyraźnie wycieńczony i podenerwowany. Natychmiast skontaktował się z firmą Panek, by wyjaśnić niezwykłą sprawę. Pracownicy firmy wykorzystali bazę danych i szybko zidentyfikowali poprzedniego użytkownika auta.

Pracownicy firmy zadzwonili do niego i zapytali, czy przypadkiem czegoś nie zgubił. Klient nie mógł sobie przypomnieć, co by to mogło być, ale faktycznie miał wrażenie, że o czymś zapomniał. Był całkowicie zaskoczony (a przynajmniej takie chciał sprawiać wrażenie), gdy pracownicy wyjaśnili mu, że w bagażniku wynajętego samochodu zostawił psa.

Wiele warstw zła

Ta sprawa jest wstrząsająca pod wieloma względami. Przepisy firmy Panek wyraźnie stanowią, że zwierzęta można przewozić tylko w odpowiednich transporterach. Kto mógł pomyśleć, by wozić owczarka w bagażniku?!


Co gorsza, szalał upał. Zanim nowy klient odkrył psa, minęło co najmniej pół godziny od poprzedniego kursu. Owczarek spędził więc w nagrzanym bagażniku Bóg wie ile czasu!

Wszystko to skłoniło firmę Panek do zawiadomienia odpowiednich służb. Okoliczności mogą wskazywać na to, że owczarek nie został zapomniany przez własnego opiekuna, lecz świadomi porzucony, i to w nieludzkich warunkach.

Firma zareagowała stanowczo

Pies nie został oddany właścicielowi, lecz przekazany do schroniska. Jak informuje firma Panek na swoim profilu na Facebooku, pies już znalazł nowy dom.

- Jesteśmy ogromnymi wielbicielami psów i kotów i nie zgadzamy się na zadawanie im cierpienia - napisali przedstawiciele firmy Panek w poście na Facebooku. - Nie przyjmujemy tłumaczenia, że pies miał być pozostawiony w samochodzie przez przypadek. Nie chcemy myśleć, co by się wydarzyło, gdyby nasz następny Użytkownik wybrał spacer zamiast jazdy samochodem.

Sprawę bada policja. Za porzucenie zwierzęcia i pozostawienie go w nagrzanym bagażniku może grozić do 3 lat więzienia, a nawet 5 lat, jeśli sąd uzna, że było to znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem.

Pozostawienie psa w bagażniku jest nie tylko sprzeczne z ustawą o ochronie zwierząt, ale i regulaminem firmy Panek. Za jego złamanie grozi kara pieniężna w wysokości 1300 zł.

Zobaczcie post na Facebooku firmy Panek ze zdjęciem owczarka:

Źródło: Facebook.com @PANEKCS

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >

Psy

Mężczyzna znęcał się nad psem w czasie transmisji internetowej. Wreszcie usłyszał zarzuty

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >