policja
Źródło: pixabay/diegoparra

Zabił bezpańskiego psa, przyznał się do winy. Zrobił to, bo chciał przegonić czworonoga

10 Lutego 2021

Mężczyzna zabił bezpańskiego czworonoga, a jego ciało wywiózł na wał, gdzie je porzucił. Zatrzymany przez policjantów przyznał się do czynu i wyjaśnił, dlaczego to zrobił. Za zabicie psa grożą mu 3 lata więzienia.

Do zdarzenia doszło w gminie Zaleszany w woj. podkarpackim. Policjanci zostali powiadomieni o martwym psie, leżącym na ziemi, który nie wyglądał jakby umarł z przyczyn naturalnych. Mundurowi ustalili, że czworonóg stracił życie w okropny sposób.

37-latek zabił psa

Policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o zabicie zwierzęcia. Podejrzany w chwili zatrzymania był trzeźwy. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Tłumaczył, że chciał przegonić bezpańskiego psa, który wbiegł na jego posesję i nie chciał z niej wybiec.

Pies stracił życie z rąk mężczyzny. 37-latek odpowie za swój czyn przed sądem. Za znęcanie się nad zwierzęciem grożą mu 3 lata pozbawienia wolności.

Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Interwencja w Małopolsce. Zakuła psa w łańcuch, zostawiła bez jedzenia i wody. Ale najgorsze są dopiero jej tłumaczeniaInterwencja w Małopolsce. Zakuła psa w łańcuch, zostawiła bez jedzenia i wody. Ale najgorsze są dopiero jej tłumaczeniaCzytaj dalej

Policja informuje o znęcaniu się nad zwierzętami

Niestety, w ostatnim czasie miało miejsce wiele skandalicznych sytuacji względem zwierząt. Niedawno, w Lubinie ktoś wystawił psa na parapet na 9. piętrze bloku, po czym zamknął okno! Czworonóg przeżył, tak samo jak inny psiak z tej samej miejscowości, którego pseudowłaściciel zamknął w mikrofalówce! Strach myśleć, co czuły te biedne i przerażone zwierzęta, które były skazane na swoich oprawców.

W miejscowości Szczawa kłusownik zabił psa, który wpadł we wnyki (są nielegalne). W woj. małopolskim dwóch mężczyzn zabiło psy, ponieważ te... szczekały!

W Polsce za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem można pójść do więzienia maksymalnie na 5 lat. Jednak nie ma co ukrywać, że ten wyrok nie jest często ogłaszany. Czy uważacie, że kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być surowsze?

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł