Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kot zapobiegł wielkiej tragedii. W ostatniej chwili odciągnął dziecko od krawędzi schodów
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 26.06.2021 02:00

Kot zapobiegł wielkiej tragedii. W ostatniej chwili odciągnął dziecko od krawędzi schodów

Dziecko raczkuje
youtube/Caters Clips

Roczny chłopiec, pozostawiony bez opieki w jednym z pokojów socjalnym biurowca w stolicy Kolumbii, zawdzięcza życie swojemu pupilowi. Maluch wydostał się z łóżeczka i znalazł się tuż przy stromych schodach. Wtedy na ratunek ruszyła mu kotka Gatubela. Wszystko uchwyciły kamery monitoringu.

Diana Lorena Álvarez pozostawiła śpiącego synka w łóżeczku i zeszła piętro niżej, gdzie mieściło się jej biuro. Wkrótce potem mały Samuel León obudził się i najprawdopodobniej zatęsknił za swoją mamą, dlatego postanowił ją poszukać. Pomysł, jaki narodził się w dziecięcej głowie, mógł się dla niego skończyć naprawdę tragicznie.

Jeden fałszywy ruch dzielił dziecko od upadku ze schodów

Raczkujący chłopiec nie wziął pod uwagę faktu, że może mieć poważne problemy z pokonaniem stromych schodów na klatce schodowej. Był już bardzo blisko, kiedy zdarzyło się coś niesamowitego.

Niektórzy wierzą, że zwierzęta mają dodatkowy zmysł, który ostrzega ich przed zagrożeniem i pozwala wyjść cało z niemal każdej sytuacji. Niewątpliwie adoptowana kotka syjamska o imieniu Gatubela tamtego dnia użyła swojej tajemnej mocy, aby w ostatniej chwili zapobiec tragedii i uratować życie dziecka.

Gdyby nie kamera bezpieczeństwa, mama chłopca nigdy by nie uwierzyła w to, czego dokonał jej zwierzak, kiedy nikogo innego nie było w pobliżu. Na filmie widzimy, że Gatubela w ułamku sekundy rzuciła się do przodu i wyskoczyła przed dziecko z pazurami.

Wystarczy jednak dokładnie się przyjrzeć, aby zauważyć, że kotka wcale nie szarpie się z dzieckiem. Ze wszystkich sił próbuje zapobiec upadkowi z dużej wysokości, odpychając je łapkami!

Zwierzęta bez wątpienia mają szósty zmysł

Nagranie z monitoringu wywarło na Dianie tak ogromne wrażenie, że postanowiła podzielić się nim w sieci. Naturalnie internauci od razu okrzyknęli Gatubelę bohaterką i pochwalili za uratowanie dziecka.

Jesteśmy pełni uznania dla zaangażowania kotki w opiekę nad najmłodszym członkiem rodziny pod nieobecność jego mamy. Obejrzyjcie poniższe nagranie i zdjęcia, aby przekonać się na własne oczy, przez czym Gatubela ocaliła małego Samuela Leóna.

Świat zna wiele innych historii dowodzących lojalności i poświęcenia domowych pupili. Jeśli jednak wciąż masz wątpliwości, że mruczek może być najlepszym przyjacielem człowieka, koniecznie przeczytaj artykuł o historii malutkiej Stacey oraz czujnej kotce Midnight, która uratowała jej życie. Gdyby nie ona, dziewczynka nie doczekałaby poranka.

undefined
undefined
undefined
undefined

fot. DLore Álvarez

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami