Swiatzwierzat.pl
Dziecko raczkuje

youtube/Caters Clips

Kot zapobiegł wielkiej tragedii. W ostatniej chwili odciągnął dziecko od krawędzi schodów

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Roczny chłopiec, pozostawiony bez opieki w jednym z pokojów socjalnym biurowca w stolicy Kolumbii, zawdzięcza życie swojemu pupilowi. Maluch wydostał się z łóżeczka i znalazł się tuż przy stromych schodach. Wtedy na ratunek ruszyła mu kotka Gatubela. Wszystko uchwyciły kamery monitoringu.

Diana Lorena Álvarez pozostawiła śpiącego synka w łóżeczku i zeszła piętro niżej, gdzie mieściło się jej biuro. Wkrótce potem mały Samuel León obudził się i najprawdopodobniej zatęsknił za swoją mamą, dlatego postanowił ją poszukać. Pomysł, jaki narodził się w dziecięcej głowie, mógł się dla niego skończyć naprawdę tragicznie.

Jeden fałszywy ruch dzielił dziecko od upadku ze schodów

Raczkujący chłopiec nie wziął pod uwagę faktu, że może mieć poważne problemy z pokonaniem stromych schodów na klatce schodowej. Był już bardzo blisko, kiedy zdarzyło się coś niesamowitego.

Niektórzy wierzą, że zwierzęta mają dodatkowy zmysł, który ostrzega ich przed zagrożeniem i pozwala wyjść cało z niemal każdej sytuacji. Niewątpliwie adoptowana kotka syjamska o imieniu Gatubela tamtego dnia użyła swojej tajemnej mocy, aby w ostatniej chwili zapobiec tragedii i uratować życie dziecka.

Gdyby nie kamera bezpieczeństwa, mama chłopca nigdy by nie uwierzyła w to, czego dokonał jej zwierzak, kiedy nikogo innego nie było w pobliżu. Na filmie widzimy, że Gatubela w ułamku sekundy rzuciła się do przodu i wyskoczyła przed dziecko z pazurami.

Wystarczy jednak dokładnie się przyjrzeć, aby zauważyć, że kotka wcale nie szarpie się z dzieckiem. Ze wszystkich sił próbuje zapobiec upadkowi z dużej wysokości, odpychając je łapkami!

Nietoperz

Sfotografowano nietoperza wielkości człowieka. Wszyscy zastanawiają się, czy zdjęcie jest autentyczne

CZYTAJ DALEJ

Zwierzęta bez wątpienia mają szósty zmysł

Nagranie z monitoringu wywarło na Dianie tak ogromne wrażenie, że postanowiła podzielić się nim w sieci. Naturalnie internauci od razu okrzyknęli Gatubelę bohaterką i pochwalili za uratowanie dziecka.

Jesteśmy pełni uznania dla zaangażowania kotki w opiekę nad najmłodszym członkiem rodziny pod nieobecność jego mamy. Obejrzyjcie poniższe nagranie i zdjęcia, aby przekonać się na własne oczy, przez czym Gatubela ocaliła małego Samuela Leóna.

Świat zna wiele innych historii dowodzących lojalności i poświęcenia domowych pupili. Jeśli jednak wciąż masz wątpliwości, że mruczek może być najlepszym przyjacielem człowieka, koniecznie przeczytaj artykuł o historii malutkiej Stacey oraz czujnej kotce Midnight, która uratowała jej życie. Gdyby nie ona, dziewczynka nie doczekałaby poranka.

null
null

fot. DLore Álvarez

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >