pies na parapecie
Źródło: Policja Lublin

Lubin: Wystawił psa na parapet na 9. piętrze. Został zatrzymany

8 Lutego 2021

Mieszkaniec Lubina wystawił psa na parapet i zamknął za nim okno. Zwierzę przerażone siedziało na małej powierzchni, w każdej chwili mogło spaść na dół z ogromnej wysokości. Mieszkanie znajdowało się bowiem na 9. piętrze jednego z bloku. Dramat psa zauważyła sąsiadka i powiadomiła policję.

Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Lubinie (woj. dolnośląskie). Sąsiadka zauważyła czworonoga siedzącego na skraju parapetu, od razu powiadomiła policję. Kiedy mundurowi przybyli na miejsce, psa nie było już na zewnątrz. Ustalili dokładny adres mieszkania, jednak nikt nie otwierał im drzwi. Pod wskazanym adresem mieszkała kobieta z mężczyzną.

Świadek zrobił zdjęcia

O zaistniałej sytuacji został powiadomiony dzielnicowy. Udało mu się dotrzeć do właścicielki zwierzęcia. Kobieta powiedziała, że nie miała o niczym pojęcia, nie wiedziała, że jej psu dzieje się krzywda.

W międzyczasie do policjantów dotarło nagranie zrobione przez świadka. Film został przekazany funkcjonariuszom przez dziennikarzy redakcji Telewizji Regionalnej w Lubinie. Na nagraniu widać stojącego, trzęsącego się ze strachu psa, który nie może dostać się do mieszkania z uwagi na zamknięte okno.

Działania dzielnicowych doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o ten czyn. Okazał się nim 32 - letni lubinianin, który już został doprowadzony do prokuratury, a tam usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem.

Jak informuje policja, psu nic się nie stało.

Tragedia w Mławie. Pies zaatakował 3-letnią dziewczynkęTragedia w Mławie. Pies zaatakował 3-letnią dziewczynkęCzytaj dalej

Reakcja godna pochwały

Policjanci podkreślają fakt ogromnej empatii i właściwej reakcji widzącej całe zdarzenie mieszkanki Lubina. Taka postawa jest godna pochwały.

Jeśli zauważycie psa w niebezpieczeństwie, rannego czworonoga pozostawionego na pastwę losu czy macie podejrzenia o znęcanie się nad pupilem przez właściciela, reagujcie! O zaistniałych takich czy innych sytuacjach możecie powiadomić policję czy aktywistów.

Znęcanie się nad zwierzętami jest karane. W Polsce najwyższy wyrok za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem jest karane karą 5 lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł