Swiatzwierzat.pl
balkon

facebook.com @infobydgoszcz

Balkon w Bydgoszczy stał się epicentrum konfliktu. Wszystko przez nietypowego lokatora

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Osiedle na Wyżynach w Bydgoszczy stało się ostatnio areną konfliktu o bardzo niezwykłym podłożu. Nowy lokator mieszkania na parterze jednego z bloków budzi silne kontrowersje i opór wielu sąsiadów. Mimo to władze spółdzielni mieszkaniowej nie reagują - bo nie wiedzą jak.

Wszystko zaczęło się parę miesięcy temu, gdy na balkonie jednego z mieszkań po raz pierwszy pojawił się i zaprezentował sąsiadom nowy lokator. Wzbudził wielkie zainteresowanie, ale też niemal od razu wiele kontrowersji.

niezwykła przesyłka

Celnicy nie wierzyli własnym oczom. Na pomoc wezwali ogrody zoologiczne z całej Polski

CZYTAJ DALEJ

Chrumkający sąsiad

Wszystko przez fakt, że ów lokator jest świnią. Jak gdyby nigdy nic, na balkonie bydgoskiego bloku spaceruje sobie dorodne prosię. Choć widok jest oryginalny i w pewien sposób urokliwy, świnia szybko podzieliła sąsiadów i stała się przyczyną sporu między nimi i władzami spółdzielni mieszkaniowej.

Sprawą zajął się Express Bydgoski po tym, jak napisała do niego list jedna z sąsiadek balkonowej świni. Kobieta narzeka, że świnia wydziela nieprzyjemny zapach, który zatruwa życie sąsiadom. Jej odchody widać gołym okiem na zawieszonym nisko balkonie. Właściciele zwierzęcia prawdopodobnie nie mają czasu się nim odpowiednio zajmować, bo trzymają też w domu psa i parę kotów.

Spółdzielnia nie wiedziała, co robić

Spółdzielnia mieszkaniowa "Budowlani", która sprawuje kontrole nad osiedlem, rozkłada bezradnie ręce.

- Takiej sytuacji po prostu nie przewidzieliśmy - mówi Jacek Kołodziej, prezes spółdzielni, w rozmowie z Expressem Bydgoskim. - Regulamin zabrania trzymania w mieszkaniach niektórych zwierząt, ale świni nie wymienia, bo nikt nie wpadł na pomysł, że można trzymać w domu świnię. Dlatego jako spółdzielnia nie możemy wiele zrobić.

Spółdzielnia nie pozostała jednak całkiem bezczynna i o problemie balkonowej świni poinformowała m.in. Sanepid, Powiatowy inspektorat Weterynarii i obrońców zwierząt.

Świnka getyńska ma się wyprowadzić

Powiatowy Inspektorat Weterynarii ustalił już, że właścicielka nie zarejestrowała swojej świni, za co została ukarana mandatem. Zapewniła też pracowników PIW, że w ciągu dwóch miesięcy zamierza się wyprowadzić na wieś.

Okazało się również, że balkonowa świnia nie jest wcale zwykłą świnią rzeźną, lecz należy do odmiany getyńskiej. Świnki getyńskie zyskują ostatnio na popularności jako zwierzątka domowe, choć trzeba przyznać, że mieszkanie w bloku nie jest może najlepszym miejscem dla tego rodzaju pupila.

Zobacz zdjęcie nietypowego lokatora bydgoskiego bloku:

Źródło: Express Bydgoski, facebook.com @infobydgoszcz

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >