Swiatzwierzat.pl
Psy i owca

Facebook/Spotted: Starachowice

Chwile grozy w żywej szopce. Dzikie psy prawie rozszarpały owcę, wideo wywołuje dreszcze

11 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Nalepa

Goście odwiedzający żywą szopkę w Kałkowie zastali dramatyczny widok. Rodzice z małym dzieckiem bali się zareagować, gdy dwa agresywne psy próbowały rozszarpać na strzępy żywą owcę. Całą sytuację nagłośniono na Facebooku. Nagranie nie nadaje się dl

Miły niedzielny spacer z dzieckiem zamienił się w prawdziwy koszmar. 10 stycznia 2020 roku niemal doszło do zagryzienia żywcem owcy z bożonarodzeniowej szopki znajdującej się przy kałkowskm sanktuarium. Ksiądz nie reagował, teraz sprawą zajmują się odpowiednie służby.

Drastyczne sceny w szopce

Żywa szopka w Kałkowie miała być miłym widokiem, zachęcającym mieszkańców okolicy do zajrzenia do sanktuarium. Jednak sytuacja, jaką w ostatnią niedzielę zastała tam para z małym dzieckiem, była przerażająca.

Jak przekazali świadkowie za pośrednictwem grupy Spotted: Starachowice, d**wa niezwykle agresywne psy atakowały owcę.** Chwytały ją zębami za skórę i wgryzały się w jej kończyny, szarpiąc bezbronne zwierzę na wszystkie strony. Najwyraźniej były dość głodne i zdeterminowane, by za wszelką cenę się najeść.

Celem stała się dla nich akurat owieczka, która razem z osłami miała stanowić szczególną atrakcję bożonarodzeniowej szopki. Psy sprawiły, że zwiedzającym serca podeszły do gardeł.

- Były to dzikie głodne psy, które chciały ją po prostu zjeść, sami się baliśmy, bo byliśmy z małym dzieckiem - relacjonował zwiedzający, który obserwował całe zdarzenie.

Brak zrozumienia i chęci pomocy

Rodzina, która wybrała się wraz z dzieckiem na spacer po Kałkowie, była przerażona. Rodzice bali się ingerować, by agresywne psy nie zaatakowały ich dziecka. Jedyne, co mogli zrobić, to zebrać materiał dowodowy, z którym poszli do księdza. Tam jednak nie spotkali się ze zrozumieniem ze strony duchownego.

- Ksiądz, do którego poszliśmy z filmem stwierdził „**proszę się nie przejmować, owce mają grubą skórę, nic im nie będzie”.**

Wyglądało na to, że duchowny zapomniał, dlaczego dawniej pasterze chronili swoje stada przed dzikimi wilkami. Psy to ich potomkowie i w desperacji potrafią polować, co niestety udowodniły czworonogi z nagrania.

Choć sprawa została zignorowana przez księdza, na szczęście zajmują się nią już odpowiednie służby. Być może wkrótce poznamy więcej szczegółów tego drastycznego zdarzenia, które nagłośniono na Facebooku.

Po tym incydencie wszystkie zwierzęta z żywej szopki bożonarodzeniowej zostały odprowadzone do zagród, gdzie nic im już nie grozi. Ani owcy, ani zwiedzającym na szczęście nic się nie stało, ale nie obeszło się bez najedzenia się strachem.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: se.pl

Tagi:

Ewa NalepaAutor

Redaktor portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >