Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-09-01T165256.639

YouTube.com @KLH 43

Mała dziewczynka została zaatakowana przez węża. Nagranie wstrząsnęło internautami

1 Września 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

W ogrodzie zoologicznym w Jekaterynburgu (Rosja) doszło do niecodziennych wydarzeń, które niejednego mogłyby przyprawić o palpitacje serca. To miała być zwykła wizyta z dziećmi w zoo, a przerodziła się w koszmar każdego rodzica.

Władimir zabrał swoje dzieci do Zoo w Jekaterynburgu. Atrakcją tego dnia miał być pawilon, w którym wolno było dotykać gadów, głównie węży. 5-letnia córeczka Władimira, Wiktoria, nie wydała się zachwycona, ale pracownicy Zoo zapewnili, że wszystko będzie w porządku. Nie było.

BeFunky-collage - 2021-09-01T161343.981

5 sposobów na wydłużenie życia psu

CZYTAJ DALEJ

Chwile grozy w pawilonie węży

Na nagraniu, które błyskawicznie zdobyło ogromną popularność po rosyjskiej stronie Internetu, widzimy, jak pracownica Zoo zakłada dziewczynce na szyję niedużego węża. Tego rodzaju zabiegi to nie tylko zwykła zabawa, ale też rodzaj terapii, który ma pomóc bywalcom zoo przezwyciężyć strach przed gadami i uprzedzenia wobec nich.

Tym razem jednak terapia prawdopodobnie nie odniosła skutku. W jednej chwili wąż odwrócił trójkątną głowę i zamiast spokojnie spoczywać na barkach dziewczynki, ugryzł Wiktorię w policzek!

Pracownica zoo zareagowała błyskawicznie i odczepiła węża od policzka małej Wiktorii. Na szczęście dziewczynka okazała się twardsza niż ktokolwiek przypuszczał - nie rozpłakała się, a jedynie zaczęła masować buzię.

Wszystko przez... kurczaka?

Na szczęście gad, który ugryzł Wiktorię, to niejadowity ryży wąż dziobaty. Mimo to ojciec zdecydował się zawieźć córkę do szpitala, a potem rozmówić się z władzami zoo.

Okazało się, że to pierwszy przypadek ataku węża na dziecko w jekaterynburskim zoo. Przyczyna wypadku może być zaskakująca: przed wizytą w pawilonie węży Wiktoria jadła palcami kurczaka. O Ile małe dziewczynki nie znajdują się w jadłospisie węży, a o tyle pisklęta już tak. Oznacza to, że wąż wyczuł ulubiony zapach na policzku dziewczynki i uznał, że Warto spróbować ugryźć.

Zobaczcie nagranie, ukazujące moment ugryzienia dziewczynki przez węża:

(YouTube.com @KLH 43)

Źródło: Daily Mail

Sprawdź swoją wiedzę o psach!

Pytanie 1 z 9

W jaki sposób pies widzi kolory?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >