Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Rodzice nagrali pierwsze spotkanie niemowlęcia z koniem. Ich interakcja jest rozczulająca
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 01.09.2021 02:00

Rodzice nagrali pierwsze spotkanie niemowlęcia z koniem. Ich interakcja jest rozczulająca

Pierwsze spotkanie
youtube/viralhog

Rodzice kilkumiesięcznego chłopca opublikowali w sieci nagranie przedstawiające jego pierwsze spotkanie z koniem. Interakcja pomiędzy maluchem a osobnikiem innego gatunku jest doprawdy wzruszająca. Ten film bez wątpienia umili Ci resztę dnia.

Zdarzenie zostało zarejestrowane 1 sierpnia 2021 roku w Czechach. Na nagraniu widzimy, że słoneczna pogoda sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Rodzice kilkumiesięcznego chłopca postanowili wykorzystać tę okazję do odwiedzenia pobliskiej stadniny koni.

Pierwszy kontakt niemowlęcia i konia

Film trwający niespełna 20 sekund przedstawia moment, w którym dziecko i koń spotykają się po raz pierwszy. Widok małego człowieka wyraźnie zaciekawił zwierzę, które z pewną dozą nieśmiałości postanowiło włożył głowę do wnętrza wózka.

Koń o czekoladowym umaszczeniu zbliża nos do twarzy malucha i delikatnie trąca go w ramię. Co fascynujące, chłopiec nie wydaje się być przestraszony bliskością zwierzęcia.

Jak przystało na małego odkrywcę, dziecko po chwili wyciąga rączki w stronę wierzchowca i w pierwszym odruchu wkłada palce do jego nozdrzy. Koń cierpliwie znosi dotyk i nie wycofuje się nawet na krok.

Magiczne spotkanie wywołuje zachwyt

Od razu widać, że pomiędzy chłopcem a zwierzęciem zawiązuje się wyjątkowa więź. Internauci, którzy obejrzeli poniższe nagranie, nie mogą zapanować nad rosnącym podziwem i zafascynowaniem zachowaniem zwierzęcia.

Miłośnicy koni zwrócili szczególną uwagę na czułość i opiekuńczość, jakimi zwierzę wykazało się w kontakcie z niemowlęciem. Z pewnością czuje bijące od niego pozytywne emocje i odwdzięcza się tym samym.

Sposób, w jaki koń powitał malucha, był po prostu przesłodki. Musimy przyznać, że dawno nie widziałam czegoś tak uroczego. Zobacz nagranie:

Źródło: youtube/viralhog

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!