Swiatzwierzat.pl
Pierwsze spotkanie

youtube/viralhog

Rodzice nagrali pierwsze spotkanie niemowlęcia z koniem. Ich interakcja jest rozczulająca

14 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Rodzice kilkumiesięcznego chłopca opublikowali w sieci nagranie przedstawiające jego pierwsze spotkanie z koniem. Interakcja pomiędzy maluchem a osobnikiem innego gatunku jest doprawdy wzruszająca. Ten film bez wątpienia umili Ci resztę dnia.

Zdarzenie zostało zarejestrowane 1 sierpnia 2021 roku w Czechach. Na nagraniu widzimy, że słoneczna pogoda sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Rodzice kilkumiesięcznego chłopca postanowili wykorzystać tę okazję do odwiedzenia pobliskiej stadniny koni.

Pierwszy kontakt niemowlęcia i konia

Film trwający niespełna 20 sekund przedstawia moment, w którym dziecko i koń spotykają się po raz pierwszy. Widok małego człowieka wyraźnie zaciekawił zwierzę, które z pewną dozą nieśmiałości postanowiło włożył głowę do wnętrza wózka.

Koń o czekoladowym umaszczeniu zbliża nos do twarzy malucha i delikatnie trąca go w ramię. Co fascynujące, chłopiec nie wydaje się być przestraszony bliskością zwierzęcia.

Jak przystało na małego odkrywcę, dziecko po chwili wyciąga rączki w stronę wierzchowca i w pierwszym odruchu wkłada palce do jego nozdrzy. Koń cierpliwie znosi dotyk i nie wycofuje się nawet na krok.

Zdjęcie ilustracyjne

Panna młoda nie mogła powstrzymać łez. Druhna zaniosła umierającego psa do ołtarza

CZYTAJ DALEJ

Magiczne spotkanie wywołuje zachwyt

Od razu widać, że pomiędzy chłopcem a zwierzęciem zawiązuje się wyjątkowa więź. Internauci, którzy obejrzeli poniższe nagranie, nie mogą zapanować nad rosnącym podziwem i zafascynowaniem zachowaniem zwierzęcia.

Miłośnicy koni zwrócili szczególną uwagę na czułość i opiekuńczość, jakimi zwierzę wykazało się w kontakcie z niemowlęciem. Z pewnością czuje bijące od niego pozytywne emocje i odwdzięcza się tym samym.

Sposób, w jaki koń powitał malucha, był po prostu przesłodki. Musimy przyznać, że dawno nie widziałam czegoś tak uroczego.

Zobacz nagranie:

Sprawdź swoją wiedzę o psach!

Pytanie 1 z 9

W jaki sposób pies widzi kolory?

Źródło: youtube/viralhog

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >