Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Przerażające znalezisko we Wrocławiu. Olbrzymi ptasznik wdarł się do mieszkania
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 01.09.2021 02:00

Przerażające znalezisko we Wrocławiu. Olbrzymi ptasznik wdarł się do mieszkania

Znalezisko
facebook/ekostraz

Pewien mieszkaniec Wrocławia natknął się na przerażające znalezisko - i to we własnym domu. Jak się okazuje, do jednego z pomieszczeń wpełzło egzotyczne stworzenie z czterema parami odnóży krocznych. Wszystko wskazuje na to, że uciekł z hodowli.

Członkowie dolnośląskiej organizacji pożytku publicznego EKOSTRAŻ mają do czynienia z różnymi interwencjami - od rannych jeży po kocięta ukryte w kanale przy drodze szybkiego ruchu. Tym razem jednak zgłoszenie w sprawie nieproszonego lokatora przeszło ich najśmielsze oczekiwania.

Ptasznik zagościł u sąsiadów

Mrożąca krew w żyłach sytuacja rozegrała się w jednym z mieszkań przy ulicy Daszyńskiego we Wrocławiu. "Szczęśliwiec" odkrył pająka o dużych gabarytach, który przesiadywał na ścianie obok drzwi.

O pomoc w zabezpieczeniu zwierzęcia poproszono doświadczonych inspektorów EKOSTRAŻ-y. Ruchliwe pajęcze odkrycie nie stawiało oporu, dzięki czemu wkrótce znalazło się wewnątrz pudełka i stało się nowym podopiecznym organizacji.

Mimo, iż w poście na mediach społecznościowych nie podano nazwy gatunku zabezpieczonego pająka, internauci pospieszyli z odpowiedzią. Osobnik widoczny na poniższych zdjęciach ma nosić nazwę nhandu chromatus. Czy stanowi on zagrożenie dla człowieka?

Naziemny mieszkaniec lasów deszczowych

Nhandu chromatus to jeden z najpopularniejszych pająków w hodowlach. W naturze występuje w lasach deszczowych Brazylii. 

Ptaszniki tego gatunku czasami wykazują skłonności do agresji, aczkolwiek siła ich jadu jest porównywalna do jadu pszczoły i niegroźna dla człowieka.

Do kogo należy pajęcza zguba? Właściciele wszędobylskiego pupila proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerem: 605 78 22 14 bądź wiadomość na adres mailowy: [email protected]. Zobacz zdjęcia:

Źródło: facebook/ekostraz

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!