Swiatzwierzat.pl
Pyton dywanowy

unsplash/David Clode

Pyton dywanowy grasuje na katowickim osiedlu. Znaleziono kolejny ślad

21 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Blady strach padł na mieszkańców Osiedla Tysiąclecia w Katowicach. W ubiegłą środę, tj. 14 lipca br., Urząd Miasta wydał pilny komunikat dotyczący znalezienia wylinki dwumetrowego pytona dywanowego. Dziś pojawiły się nowe informacje w sprawie egzotycznego gada buszującego na wolności.

Pomimo upływu tygodnia, pytona nadal nie udało się odłowić. Nie oznacza to jednak, że zmienił swoje dotychczasowe położenie. W mediach społecznościowych pojawił się niepokojący wpis, dowodzący ciągłej obecności węża na katowickich osiedlu. Czy katowiczanie mają słuszne powody do obaw?

Pyton na wolności

Jak wynika z oświadczenia zamieszczonego na oficjalnym profilu miasta Katowice, wąż grasujący w mieście nie należy do żadnego rodzimego gatunku. To pyton dywanowy, mogący osiągnąć nawet 2 m długości! Co dotychczas wiadomo na jego temat?

BeFunky-collage - 2021-07-21T134603.944

Gigantyczna, bardzo rzadka ryba znaleziona na plaży. Sekcji dokonają uczniowie szkoły

CZYTAJ DALEJ

Jak poinformował Jacek Pytel, rzecznik prasowy Straży Miejska w Katowicach, na kolejny ślad obecności niebezpiecznego gada natknęła się mieszkanka Osiedla Tysiąclecia. W środowy poranek znalazła coś, co przypominało z wyglądu wylinkę węża.

Zewnętrzna część powłoki ciała zwierząt zrzucana przy linieniu leżała koło drzewa przy alejce nad stawem naprzeciwko bloku przy Piastów 22. We wpisie na Facebooku zaznaczono, że na miejscu są już strażnicy miejscy.

Jak ustalono, zwierzę nie uciekło z żadnej zarejestrowanej hodowli.

Strażnicy miejscy apelują o uwagę

Na szczęście zaniepokojeni mieszkańcy Katowic mogą odetchnąć z ulgą - pyton dywanowy nie stanowi zagrożenia dla ludzi, bowiem nie jest ani jadowity ani duszący.

Chociaż węże tego gatunku polują głównie na myszy i szczury, warto zachować szczególną ostrożność podczas spacerów w pobliżu Osiedla Tysiąclecia. Jego ugryzienie w dalszym ciągu może być wyjątkowo bolesne.

Przypominamy, że w przypadku natrafienia na węża zalecany jest kontakt ze Strażą Miejską w Katowicach pod numerem telefonu: 986 lub 32 3599 530. Po wpłynięciu zgłoszenia funkcjonariusze są zobowiązani wysłać specjalistyczny podmiot w celu schwytania zwierzęcia i zapewnienia mu bezpieczeństwa.

Zobacz zdjęcie:

Źrodło: o2.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >