Swiatzwierzat.pl

facebook/Fundacja Futrzaki

Szczeniak z 3 łapkami odnaleziony na bagnach. Mógł paść ofiarą porzucenia

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Czytając relacje z dramatycznych interwencji obrońców zwierząt trudno jest czasami nie uronić łzy, wyobrażając sobie, co przeszło uratowane stworzenie. Tym razem wolontariusze z Fundacji "Futrzaki" opowiedzieli o tym, co spotkało szczeniaczka wyłowionego z moczarów nieopodal stolicy. Zwierzątko tonęło, kurczowo trzymając się kępy na środku bagna.

Niewiele brakowało, aby młodziutki piesek bez jednej łapki nie doczekał następnego dnia. W niedzielne popołudnie aktywiści udali się w okolice Wołomina pod Warszawą, gdzie odnaleźli szczeniaka ostatkiem sił wołającego o pomoc.

Trójłapek tonął w bagnie. Czy ktoś celowo go tam wyrzucił?

Weekend? Wolne? Urlop? Organizacje prozwierzęce działające na rzecz potrzebujących czworonogów nie znają tych pojęć i każdego dnia mają ręce pełne roboty. W ubiegłą niedzielę przyszło im interweniować w sprawie szczeniaka, który omal nie utonął.

Maluch nie tak dawno przyszedł na świat, a już poznał, czym jest cierpienie. Niepełnosprawne szczenię zostało wyłowione z bagna. Nie wiadomo, jak długo w nim przebywało.

Jak tłumaczą przedstawiciele "Futrzaków", dostęp do bagna był utrudniony. Zważając na brak jednej łapki i problemy w poruszaniu się, wolontariusze nie wykluczają możliwości, że za krzywdą psa stoi człowiek.

- Mało realne żeby sam tam dotarł (środek lasu) maluch ma 3 łapy" - przekazała Fundacja w mediach społecznościowych.

Trwa walka o życie szczeniaka z bagien

Zwierzątko zostało przewiezione do kliniki weterynaryjnej, gdzie czeka go seria badań. Na obecną chwilę rokowania są bardzo ostrożne. Wolontariusze oceniają stan jego zdrowia na kiepski.

Piesek ma gorączkę i jest wychudzony. Najbliższe godziny i dni pokażą, czy uda mu się odzyskać siły.

Niewykluczone, że zwierzątko padło ofiarą znęcania, dlatego teraz fundacja poszukuje właściciela zwierzęcia bądź osoby, która kojarzy pupila. Informacje można przekazać w wiadomości na mediach społecznościowych lub telefonicznie: +48514327175.

Darowiznę na rzecz szczeniaka wyłowionego z bagna można dokonać poprzez utworzoną zbiórkę. Link do niej znajduje się tutaj.

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected].  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami! 

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!
Czytaj więcej >

Pozostałe

Ta zagadka doprowadza każdego do szaleństwa. Mało kto potrafi znaleźć kota na półce z książkami
Czytaj więcej >

Pozostałe

Alarm w Warszawie, dziecko i pies poparzone tajemniczą substancją. "Na wszelki wypadek niczego nie dotykajcie"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Za zamkniętymi drzwiami dopuścił się okropnego czynu, wszystko nagrał. "Nie tylko pies był ofiarą"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Zamiast gadżetów na komunię poprosił o wyjątkowy prezent. Piękny gest chłopca wzruszył tysiące osób
Czytaj więcej >

Pozostałe

Adam Zagalski nie żyje, wolontariusz i twórca bloga "Podróż na cztery łapy". Zginął w wypadku
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]