Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Widzisz królika na obrazku? Ukrył się wśród kotów. Podejmij wyzwanie i bądź lepszy niż 99% internautów
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 11.01.2024 13:51

Widzisz królika na obrazku? Ukrył się wśród kotów. Podejmij wyzwanie i bądź lepszy niż 99% internautów

Zagadka na spostrzegawczość
Zagadka na spostrzegawczość, źródło: mirror.co.uk @Brught Side

“Nie oceniaj książki po okładce” - to chyba jedno z bardziej popularnych przysłów. Przed Tobą zagadka, która wygląda na wyjątkowo łatwą, ale może okazać się wyzwaniem dla większości internautów. Gdzie na ilustracji ukrył się królik? Tylko 1 na 100 osób jest w stanie wskazać uszaka w mniej niż 10 sekund. Sprawdź, na jakim poziomie jest Twoja spostrzegawczość i przekonaj się, jak wypadasz na tle innych.

Niepozorna łamigłówka na spostrzegawczość przerosła możliwości wielu internautów

Niektóre zagadki na spostrzegawczość są banalnie proste, inne tylko takie się wydają. Ilustracja, która na pierwszy rzut oka przypomina bardziej okładkę książki dla małych dzieci niż wyzwanie dla dorosłych, okazuje się być zadaniem, które przerasta zdecydowaną większość internautów. 

Tylko 1 na 100 śmiałków udaje się znaleźć rozwiązanie w mniej niż 10 sekund. Duża część potrzebuje na to od dwóch do trzech minut. Co więcej, nie brakuje też takich, którzy w ogóle nie są w stanie rozwiązać tej łamigłówki bez podpowiedzi. Sprawdź, czy Tobie to się uda. 

Skandal na mszy z udziałem dzieci, z królików zrobiono zabawki. "Można upaść, ale żeby tak nisko?"

Wśród kotów ukrył się królik. Znajdź go!

Wydawać by się mogło, że nie sposób pomylić królika z kotem. Okazuje się jednak, że na ilustracji te dwa gatunki mogą być do ciebie łudząco podobne. Skup się, wyostrz swój wzrok i spróbuj znaleźć królika ukrytego pośród domowych mruczków. 

Zanim zaczniesz, uruchom stoper i sprawdź, ile czasu Ci to zajmie. Dzięki temu później będziesz mógł sprawdzić, jak wypadłeś na tle innych internautów lub znajomych. Zaskoczysz się jak dużym wyzwaniem okaże się być ta niepozornie wyglądająca zagadka. Powodzenia!

ertre.JPG
Znajdź królika, źródło: mirror.co.uk @Brught Side

Potrzebujesz podpowiedzi? Spieszymy z pomocą!

Prawdopodobnie znalezienie królika zajęło Ci więcej niż 10 sekund. Równie możliwe jest to, że w ogóle nie udało Ci się go zlokalizować. Jeżeli tak jest, nie przejmuj się tym - większość ludzi nie jest w stanie tego zrobić za pierwszym podejściem. Jesteśmy przygotowani na taką ewentualność. Oto podpowiedzi, które mogą przydać się każdemu, kto nie chce poddawać się po pierwszej próbie:

  • Królik jest biały,
  • Skup się na dolnej części obrazka,
  • Skup się na prawej części obrazka.

I jak? Czy wskazówki okazały się być pomocne? Podziel się tą zagadką ze znajomymi i sprawdź, kto może poszczycić się najlepszą spostrzegawczością!

Źródło: mirror.co.uk