Swiatzwierzat.pl
Koty Bangkok

facebook.com/meow.warattada/videos

Uratowano ponad 300 zwierząt. Właściciele porzucili je w domach

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Wolontariusze i aktywiści walczący na rzecz ochrony zwierząt uratowali ponad 300 zwierząt. Pozostawione one były w ciasnych klatkach w dwóch domach w Bangkoku, stolicy Tajlandii. O losie kotów organizację prozwierzęcą poinformowali zaniepoko

Warattada Pattarodom z prozwierzęcej organizacji przekazała w mediach społecznościowych informację o akcji ratunkowej, którą przeprowadzono w Tajlandii. Wolontariusze uratowali ponad 300 kotów, które pozostawione zostały bez opieki w dwóch domach w Bangkoku. Część ze zwierząt - ponad setka - ze względu na swój stan zdrowia, musiała trafić do kliniki weterynaryjnej.

Porzucone koty

Jak wyjaśnia pracownica organizacji, koty, które znaleziono, najprawdopodobniej były bezdomnymi zwierzakami, które opiekunka przysposobiła i dała schronienie. Niestety, w wyniku trwającej na świecie pandemii koronawirusa, opiekunka straciła możliwości finansowe utrzymania zwierząt. Nie jest to jedyny taki przypadek. Wczoraj informowaliśmy o Bolku i Lolku, którzy poszukują domu, ponieważ ich właścicielka zmarła na COVID-19.

Działaczka organizacji wyjawiła bardzo smutną prawdę o losie zwierząt. Przez wiele dni pozostawały one bez opieki i dostępu do świeżej wody, czy pożywienia.  - W wyniku pandemii koronawirusa opiekunka przestała mieć środki na karmę dla zwierząt - powiedziała Warattada Pattarodom.

- Właścicielka nie przychodziła tu przez dłuższy czas, przez wiele miesięcy – powiedziała działaczka. Koty czasami dokarmiał sąsiad - dodała działaczka organizacji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Koty dokarmiał sąsiad

Nagrania z wizyty w domu, w którym mieszkały koty są wstrząsające. Widzimy na nich dziesiątki klatek, ustawionych jedna na drugiej, w których umieszczono zwierzęta. Pomieszczenie, gdzie umieszczono boksy ze zwierzętami jest brudne, na podłodze walają się śmieci. W klatkach widać, że od bardzo dawna nikt nie dbał o los zwierząt. Kuwety są mocno zanieczyszczone, a żwirek od dawna niezmieniany. 

Koty są głodne, na widok człowieka miauczą i domagają się uwagi. - Niestety, niektóre ze zwierząt padły - dodaje Pattarodom. Jaki los czeka pozostałe? Czy uda im się znaleźć nowe domy? Zwierzęta znalezione w Bangkoku są spragnione miłości i kontaktu z człowiekiem. Wydają się bardzo kontaktowe. Niestety, w wyniku warunków, w jakich przebywały są mocno zaniedbane.

Ponad setka kotów trafiła do lecznicy weterynaryjnej, gdzie będą otrzymywały leki oraz wdrożony zostanie program leczenia. Pozostałe zwierzęta, po przebadaniu przez lekarza weterynarii, który orzekł, że ich stan nie jest zły, zostały wysłane do schroniska w Chiang Mai. Jak donoszą lokalne media, tamtejsze przytulisko dla zwierząt opiekuje się prawie tysiącem kotów, które zostały porzucone w czasie epidemii koronawirusa.

Zobacz wideo:

[EMBED-4135][EMBED-4136][EMBED-4137][EMBED-4138][EMBED-4139]

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

Kot w Wielkanoc

Koty

Czy mogę dać kotu jajko? Dowiedz się, o czym należy pamiętać w Wielkanoc

Czytaj więcej >
facebook/Best Friends Felines

Koty

Wystające żebra, sama skóra i kości. Uratowane przed śmiercią kociątko zmieniło się do nie poznania

Czytaj więcej >
pixabay/Kabo

Koty

Dlaczego kot kopie przy misce? Wyjaśniamy zachowania mruczka

Czytaj więcej >
Marlin

Koty

Świat oszalał na punkcie kota-pływaka. Nie straszna mu żadna fala (WIDEO)

Czytaj więcej >
Szczęśliwy kot

Koty

Jak poznać, że kot jest szczęśliwy? 8 znaków, że twój pupil ma u ciebie jak w raju

Czytaj więcej >
Bury kot leżący wśród szklanek i kieliszków

Koty

Czy zwierzęta mogą napić się drinka? Okazuje się, że tak. Do sprzedaży trafiło specjalne wino dla kotów

Czytaj więcej >