Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot każdego dnia wita swojego właściciela. Nagranie jest hitem
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 11.06.2024 06:00

Kot każdego dnia wita swojego właściciela. Nagranie jest hitem

kot
Fot. Instagram/pubity

Ten kot z całą pewnością zachowuje się wbrew wszelkim stereotypom i konwenansom. Sposób, w jaki każdego dnia wita swojego właściciela, rozczula do granic możliwości, pozostając przy tym cichym marzeniem niejednego kociarza. Opublikowane w sieci nagranie ukazujące podarowaną przez mruczka solidną porcję czułości wobec powracającego do domu opiekuna w zawrotnym tempie stało się hitem.

Przyjaźń z kotem istnieje - wystarczy odpowiednie podejście

Od lat krążące stereotypy na temat kotów każą nam sądzić, że są to zwierzęta samowystarczalne oraz chodzące własnymi drogami, z którymi nie sposób nawiązać przyjaźni. Prawda jest natomiast taka, że mruczki posiadają szeroko rozwiniętą sferę emocjonalną — są wyjątkowo wrażliwe i uczuciowe, a socjalizacja jest ich potrzebą gatunkową.

Proces tworzenia bliskiej relacji z futrzakiem nie zawsze bywa prosty. Sytuacja jest nieco łatwiejsza w przypadku oswajania młodego kotka, ale i u dorosłego osobnika nie jest to niemożliwe. Aby pogłębić więź z pupilem, niezbędna jest przede wszystkim cierpliwość w jego dokładnym poznaniu. Obserwacja postaw, a co za tym idzie odczytywanie wysyłanych przez niego sygnałów, ustalenie kocich upodobań, zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa oraz czas spędzony na wspólnej zabawie to bez wątpienia klucz do sukcesu w budowaniu silnej relacji.

kot
Fot. Canva/chalabalaphotos
Orientarium Łódź przywitało samca kapibary. Nie oprze mu się żadna samiczka Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Miłość do zwierząt wymagała wielu wyrzeczeń

W sieci opublikowano nagranie z kotem, który wyczekuje swojego opiekuna

Każdy kociarz pragnie być najlepszym przyjacielem dla swojego pupila. Temu mężczyźnie niewątpliwie się to udało. Sposób, w jaki mruczek każdego dnia go wita, zaprzecza wszelkim konwenansom, rozczulając przy tym do granic możliwości.

Na jednym z portali społecznościowych opublikowano nagranie z udziałem uroczego rudo-białego kociaka, który słysząc kroki powracającego do domu opiekuna, z niecierpliwością krząta się pod wejściem. Kiedy tylko drzwi otwierają się, stęskniony pupil przesmykuje czym prędzej w kierunku właściciela, lecz na tym nie koniec.

kot
Fot. Instagram/pubity

Kot w wyjątkowy sposób wita swojego właściciela. Nagranie stało się hitem

W kolejnej części udostępnionego wideo widzimy, jak kot zwinnymi łapkami zaczyna wspinać się po ciele mężczyzny, a gdy znajduje się w jego ramionach, przystępuje do obdarowania go solidną porcją czułości oraz pieszczot. Właściciel nie pozostaje obojętny i odwzajemnia uczucia w postaci pocałunków. Gwarantujemy, że to jeden ze słodszych widoków, jakie widzieliście w ostatnim czasie.

Nagranie z udziałem jakże zgranego duetu szybko okazało się hitem. Obejrzało go już ponad 5,3 mln użytkowników, a liczba ta wciąż rośnie. Nie da się ukryć, że ten widok potrafi zmiękczyć serce niemal każdego oglądającego. W komentarzach pod postem internauci licznie podzielili się swoimi opiniami oraz zabawnymi interpretacji sytuacji:

  • “Kot powiedział: Podejdź tu, głuptasie”;
  • “To jest po prostu genialne”;
  • "Gdzie byłeś? Brak notatki! Samochód zniknął! Mogłeś umrzeć!”;
  • “Takie piękne powitanie”;
  • “Dowód na to, że najlepszym przyjacielem człowieka też może być kot”.