Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Każdy w schronisku mijał 17-letnią kotkę. Znalazła dom i pojawił się problem
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 15.04.2024 13:30

Każdy w schronisku mijał 17-letnią kotkę. Znalazła dom i pojawił się problem

kot
fot. TikTok/antongra5

Osoby decydujące się na adopcję zwierząt ze schroniska często szukają tych najładniejszych i najzdrowszych okazów, z mało bolesną przeszłością. Starsze osobniki są zwykle pomijane przez zainteresowanych. Jednak historia tego 17-letniego kota pokazuje, że nie zawsze tak jest. Futrzak w okazałym wieku znajduje upragniony dom, ale wraz z nim pojawia się problem. 

Starsze zwierzęta są rzadziej adoptowane ze schroniska

W schroniskach duży procent zwierzęcych lokatorów stanowią te starsze osobniki. Ludzie pomijają je z kilku powodów. Obawę może stanowić, np. pogarszający się stan zdrowia przyszłego pupila, który wiązać się będzie z częstszymi wizytami u weterynarza, a co za tym idzie większymi wydatkami.

Innym ważnym argumentem może być to, że łatwiej jest wychować młode zwierzę niż naprawić braki u dorosłej istoty. Często nieznana przeszłość czworonoga może nieźle dać w kość przyszłym właścicielom, zanim uda im się ponownie odbudować nadszarpnięte zaufanie pupila do ludzi. Historia starszej kotki przywraca jednak nadzieję, że zwierzęcy seniorzy również mogą liczyć na lepszą przyszłość.

Czy można kąpać szczeniaka? Tym możesz zrobić mu krzywdę Poprosił koleżankę o opiekę nad kotem. Po tej wiadomości już nigdy jej nie odpisał

Kocia seniorka ponownie trafiała do schroniska

Starsze koty zwykle mają mniejsze szanse na adopcję. Ale jak się okazało nie tym razem. Grace to kobieta, którą poruszyła historia 17-letniej kotki i przygarnęła ją do siebie.

kot z kobietą.jpg
TikTok/antongra5

Mrucząca seniorka do schroniska trafiła w roku 2019 i stała się najstarszą z podopiecznych w ośrodku. Los uśmiechnął się do niej, ale zaledwie na chwilę. Została adoptowana 3 miesiące temu, ale rodzina zastępcza finalnie rozmyśliła się i oddała kota ponownie do schroniska. Wtedy pojawiła się Grace.

kot.jpg
TikTok/antongra5

Internauci mobilizują się, aby pomóc kobiecie. Imię zostało wybrane

Mimo że 17-letnia kotka znalazła nowy, kochający dom i jej problem zniknął, to niedługo po tym pojawił się nowy. Tym razem dla Grace. Przez to, że mrucząca seniorka wielokrotnie zmieniała właścicieli, nie miała stałego imienia. 

Kobieta na TikToku zamieściła filmik, na którym zwróciła się do internautów o pomoc w doborze najlepszego imienia. Nagranie zobaczyło już 3,7 miliona oglądających, a w komentarzach posypało się mnóstwo ciekawych propozycji.

@antongra5

Name ideas?? So excited to bring her into the family. 🫶🏼

♬ original sound - 🎧🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿

W końcu Grace podzieliła się informacją, że udało się jej się dokonać wyboru imienia. Konkurencję wygrała propozycja Gramma Kitty. Teraz kocia seniorka może w pełni cieszyć się nie tylko kochającą opiekunką u boku, ale również imieniem, które będzie towarzyszyć jej już na zawsze.

@antongra5

A little update: My fiance and I have been calling her gramma kitty and it just seems fitting. She loves her blankie and isn’t a big mover or groover, but she loves to make tiny buiscuits and play a little bit here and there. She loves to wake us up at 5:30 am to ask for food, (and obviously we give her whatever she wants bc shes the cutest alive) Her sister isnt a huge fan of her but she’s getting used to her by the day ❤️

♬ original sound - King Bentley The Gsd