Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Internauci wybrali imię dla lamy w ZOO w Bydgoszczy. Na samą myśl aż ślinka cieknie
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 08.06.2024 13:45

Internauci wybrali imię dla lamy w ZOO w Bydgoszczy. Na samą myśl aż ślinka cieknie

lama
fot. facebook/Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy

Nie da się ukryć, że przyjście na świat nowego mieszkańca ogrodu zoologicznego niemal zawsze cieszy tak samo. Tym razem Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy powitał na świecie lamę. Personel wpadł na pomysł, aby do wybrania jej imienia przyczynili się internauci. To oni podjęli ostateczną decyzję i wybrali dość apetycznie brzmiące imię dla młodego zwierzaka.

Lama przyszła na świat w ZOO w Bydgoszczy

Trzeba przyznać, że Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy przeżywa w ostatnim czasie prawdziwy baby boom. Niedawno pisaliśmy o uroczym Gasparze — antylopie, która przyszła na świat na początku czerwca. Niemal w tym samym czasie urodziła się również lama.

Maleństwo czuje się świetnie i już poznaje otaczający je świat w asyście mamy, która kroczy za nim krok w krok. Jednak jeszcze do niedawna nie miało imienia. O pomoc w jego wyborze imienia personel ZOO postanowił poprosić internautów, którzy śledzą jego aktywność na Facebooku.

Zakupy w Lidlu zapamięta na długo. W domu z selera wypełznął wąż Adoptował ze schroniska mieszankę pitbulla. Mijają 24 godziny i dochodzi do wypadku

Internauci nazwali maleńką lamę. Wybór imienia nie był łatwy

Wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w głosowaniu mającym na celu wybranie imienia dla młodej samicy lamy. Personel placówki zdecydował, że opcja, która zdobędzie najwięcej głosów, stanie się oficjalnym przydomkiem zwierzaka. Wszystko wskazuje na to, że pomysł bardzo przypadł do gustu internautom, ponieważ licznie wyrazili swoje zdanie.

Cztery propozycje, które liczyły się w ostatecznym konkursie to: Brownie, Delicja, Prażynka i Plamka. Do wyboru imienia dla najmłodszej z przedstawicielek działu kopytnych w Ogrodzie Zoologicznym w Bydgoszczy przyczyniło się niemal 300 internautów.

Imię słodkie, jak sama lama

Ostatecznie nowo narodzony mieszkaniec ZOO w Bydgoszczy otrzymał imię Delicja. Trzeba przyznać, że to opcja niemal tak samo słodka, jak sama mała lama. Internauci oraz opiekunowie kopytnych nie ukrywają, że bardzo podoba im się ten wybór.

Zerknijcie na zdjęcie - Delicja jest bardzo podobna do mamy Fiony. Po tatusiu Shreku ma tylko plamkę - dodają.

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy zaprasza wszystkich chętnych na poznanie Delicji do odwiedzin placówki. Oprócz niej na odwiedzających będzie czekać jeszcze wiele gatunków zwierząt, a także Gaspar, który również niedawno przyszedł na świat.

lama
fot. facebook/Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy