Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Petycja ws. zakazu handlu psim mięsem w Nigerii. Tam giną miliony zwierząt
Emil Hoff
Emil Hoff 10.07.2021 02:00

Petycja ws. zakazu handlu psim mięsem w Nigerii. Tam giną miliony zwierząt

BeFunky-collage - 2021-07-10T144131.393
Photo by Patrick Hendry on Unsplash

Tym razem każdy może pomóc. Trwa walka o zakazanie procederu handlu psim mięsem w Nigerii. Porywanie i zjadanie psów to czarna plama na honorze tego dumnego afrykańskiego państwa.

Nigeria to jedno z najprężniej rozwijających się afrykańskich państw. Niestety, straszny los tamtejszych psów jeży włosy na głowie wszystkim obrońcom i miłośnikom zwierząt.

Porywają psy, by je zjeść

Psie mięso uchodzi za przysmak w południowo-wschodniej części Nigerii. Przemysł związany z pozyskiwaniem psiego mięsa jest tam tak duży, że zwierzęta porywane są z innych części kraju, a nawet sąsiednich państw, jak Nigeria.

Natasha Choolun miała dość siedzenia z założonymi rekami i postanowiła zmienić los nigeryjskich psów. Stworzyła internetową petycję, w której domaga się od prezydenta kraju zmiany prawa i zakazu handlowania psim mięsem w Nigerii.

Fatalna tradycja niszczy wizerunek kraju

Choolun podkreśla, że coraz więcej Nigeryjczyków traktuje psy jako przyjaciół, a nie jedzenie, i martwi się, że ich pupile zostaną porwane przez handlarzy mięsem. W dodatku spożywanie psiego mięsa powoduje szerzenie się chorób, nawet wścieklizny, co z kolei wpływa fatalnie na poziom bezpieczeństwa kraju i nigeryjską turystykę.

Petycja szybko zyskała dużą popularność w internecie. Podpisało ją wielu Nigeryjczyków i osób z całego świata. Pod dokumentem podpisało się online już ponad 10 tys. użytkowników Internetu.

Jak podpisać petycję?

Petycję domagająca się zakazu handlu psim mięsem w Nigerii można podpisać tutaj. Wystarczy podać imię, nazwisko i adres e-mail.

Strona Change.org zapyta następnie, czy chcemy przekazać datek pieniężny na pomoc organizatorom akcji. Nie trzeba tego robić.

Po zatwierdzeniu podpisu otrzymamy na podanego e-maila link służący do potwierdzenia oddania głosu. Potem możemy napisać na stronie komentarz, np. podając powód, dla którego walczymy o zakaz jedzenia psów.

Źródło: change.org

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!