Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-10T144131.393

Photo by Patrick Hendry on Unsplash

Internauci stworzyli petycję i domagają się zakazu handlu psim mięsem w Nigerii

10 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Tym razem każdy może pomóc. Trwa walka o zakazanie procederu handlu psim mięsem w Nigerii. Porywanie i zjadanie psów to czarna plama na honorze tego dumnego afrykańskiego państwa.

Nigeria to jedno z najprężniej rozwijających się afrykańskich państw. Niestety, straszny los tamtejszych psów jeży włosy na głowie wszystkim obrońcom i miłośnikom zwierząt.

BeFunky-collage - 2021-07-10T132820.196

Pies przyprowadził kolegę, ale czy gość zostanie przyjęty? Urocze wideo zachwyciło internautów

CZYTAJ DALEJ

Porywają psy, by je zjeść

Psie mięso uchodzi za przysmak w południowo-wschodniej części Nigerii. Przemysł związany z pozyskiwaniem psiego mięsa jest tam tak duży, że zwierzęta porywane są z innych części kraju, a nawet sąsiednich państw, jak Nigeria.

Natasha Choolun miała dość siedzenia z założonymi rekami i postanowiła zmienić los nigeryjskich psów. Stworzyła internetową petycję, w której domaga się od prezydenta kraju zmiany prawa i zakazu handlowania psim mięsem w Nigerii.

Fatalna tradycja niszczy wizerunek kraju

Choolun podkreśla, że coraz więcej Nigeryjczyków traktuje psy jako przyjaciół, a nie jedzenie, i martwi się, że ich pupile zostaną porwane przez handlarzy mięsem. W dodatku spożywanie psiego mięsa powoduje szerzenie się chorób, nawet wścieklizny, co z kolei wpływa fatalnie na poziom bezpieczeństwa kraju i nigeryjską turystykę.

Petycja szybko zyskała dużą popularność w internecie. Podpisało ją wielu Nigeryjczyków i osób z całego świata. Pod dokumentem podpisało się online już ponad 10 tys. użytkowników Internetu.

Jak podpisać petycję?

Petycję domagająca się zakazu handlu psim mięsem w Nigerii można podpisać tutaj. Wystarczy podać imię, nazwisko i adres e-mail.

Strona Change.org zapyta następnie, czy chcemy przekazać datek pieniężny na pomoc organizatorom akcji. Nie trzeba tego robić.

Po zatwierdzeniu podpisu otrzymamy na podanego e-maila link służący do potwierdzenia oddania głosu. Potem możemy napisać na stronie komentarz, np. podając powód, dla którego walczymy o zakaz jedzenia psów.

Źródło: change.org

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

FB/Psom na pomoc

Pomagamy

Kaja pilnie szuka nowego domu. Jest psem z przeszłością, ale wciąż kocha człowieka

Czytaj więcej >
suczka Łyna

Pomagamy

Cała Polska szuka Łyny! Zaginęła suczka z charakterystycznym ogonkiem, jest nagroda

Czytaj więcej >
Zielony Pies - Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych

Pomagamy

Suczka pozostawiona w lesie ze złamanym kręgosłupem walczy o życie

Czytaj więcej >
Suczka

Pomagamy

Psie dziecko wypadło z okna. Na zewnątrz zobaczyło kota

Czytaj więcej >
PIES POGO

Pomagamy

Mieszkał na podwórku z setką psów. Pies od ponad 1000 dni czeka w schronisku na adopcję

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pomagamy

Pies wyrzucony z samochodu pilnie potrzebuje pomocy, czeka go operacja

Czytaj więcej >