Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-09T144956.988

Photo by 42 North on Unsplash

Znęcają się nad zwierzętami i publikują nagrania w Sieci. Co skłania dzieci do okrucieństwa?

9 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Jedna z największych brytyjskich organizacji, zajmujących się obroną praw zwierząt, bije na alarm. Fala przemocy zalewa Anglię, a sprawcami są dzieci.

Choć trudno w to uwierzyć, ostatnie wybryki dzieciaków z Manchesteru mogą nie być odosobnionym przypadkiem patologii. Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (Królewskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Zwierząt) ogłosiło przerażający raport.

BeFunky-collage - 2021-07-09T135851.593

Przejażdżka na słoniu, karmienie tygrysa z ręki? Ceną za udane wakacje bywa cierpienie zwierząt

CZYTAJ DALEJ

Liczba przypadków rośnie lawinowo

Z danych przedstawionych przez RSPCA wynika, że w ostatnim roku liczba przypadków znęcania się nad zwierzętami urosła niemal czterokrotnie w stosunku do poprzedniego badania.

Co gorsza, sprawcami lawinowo rosnącej liczby przestępstw są dzieci i młodzież. Jak wynika z ustaleń śledztwa, dzieci znęcają się nad zwierzętami, a potem publikują nagrania w Internecie - na Facebooku, Instagramie, Twitterze i TikToku.

Chodzi o sławę i lajki w Internecie

Dlaczego to robią? Powód jest prosty i mrozi krew w żyłach: dla lajków, polubień i wyświetleń. Dla sławy w Sieci, choćby krótkotrwałej i negatywnej. Wiele dzieci i młodych ludzi zdaje się mieć obsesję na punkcie zaistnienia w mediach społecznościowych za wszelką cenę.

RSPCA zestawiło listę oburzających filmów, umieszczonych na największych społecznościówkach, ukazujących przemoc wobec zwierząt. Najczęściej to kopanie psów, bicie kotów, ciskanie ptaków przed nadjeżdżające ciężarówki i walki kogutów.

RSPCA zebrało w tym roku aż 502 takie posty z Facebooka, 115 z Instagrama i 25 z TikToka.

- Jesteśmy głęboko zaniepokojeni i poruszeni skalą przemocy wobec zwierząt, jaką widać na tych filmach - powiedział David Allen, szef działu edukacji RSPCA. - Media społecznościowe mają ogromny wpływ na młodzież i wygląda na to, że oddziałują negatywnie. Pozwalają wystawiać dzieci na widok przemocy wobec zwierząt i znieczulać je na krzywdę.

Przedstawiciele mediów społecznościowych zabrali głos

Działacze RSPCA wraz z funkcjonariuszami policji zajmują się tropieniem autorów okrutnych filmów. Organizacja chce, by dzieci i młodzież zrozumiały, że okrucieństwo wobec zwierząt nie jest zabawne i nie powinno być popularyzowane w mediach społecznościowych.

Przedstawiciele Facebooka, Instagrama i TikToka już zapewnili brytyjską opinię publiczną, że na ich platformach społecznościowych nie ma miejsca na przemoc wobec zwierząt. Filmy, które ją zwierają, są na bieżąco usuwane przez moderatorów i specjalne algorytmy. Zachęcili jednak użytkowników, by zgłaszali wszelkie podejrzane filmy, tak by mogły być w porę usunięte.

Źródło: Mirror.co.uk

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Zwą go polskim dr Dolittle. Ostrowski policjant przyciąga zwierzęta jak magnes

Czytaj więcej >

Aktualności

Pandemia odbija się na budżecie legendarnej stadniny koni? Są milionowe straty

Czytaj więcej >

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzień na plaży zmienił się w dramat. Na odsiecz ruszyli niezwykli ratownicy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >