Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Rafał Trzaskowski zaapelował o udział w ważnej akcji. Stawką jest bezpieczeństwo psów
Emil Hoff
Emil Hoff 10.07.2021 02:00

Rafał Trzaskowski zaapelował o udział w ważnej akcji. Stawką jest bezpieczeństwo psów

ważny apel
instagram.com/trzaskowskirafal

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zabrał głos w kwestii bezpieczeństwa psów. Wygłosił ważny apel, a do tego pochwalił się własnym pupilem.

Rafał Trzaskowski kocha zwierzęta, choć niechętnie pokazuje publicznie swojego psiaka Bąbla. Teraz jednak zrobił wyjątek. Słodki Bąbel ma przekonać warszawiaków do udziału w ważnej akcji. Chodzi o dobro psów.

Bąbel twarzą kampanii na rzecz psów

- Zaczipowaliście swojego psa? - zapytał Rafał Trzaskowski na Instagramie. - Bąbel ma to za sobą i popatrzcie sami - został gwiazdą internetu!

Prezydent stolicy opublikował na Instagramie kilka zdjęć swojego psiaka - słodkiego buldoga imieniem Bąbel. Nie chodzi mu jednak o sławę w Sieci, lecz dotarcie do ludzi z ważnym przekazem.

- Czipowanie to bezpieczeństwo psa w razie, gdyby się zgubił. Dziś darmowe czipowanie psów w Wawrze - zapraszam! Pamiętajcie, żeby wziąć książeczkę zdrowia swojego pupila - napisał polityk.

Rafał Trzaskowski zachęcił warszawiaków do wzięcia udziału w akcji darmowego czipowania psów. Zabieg sponsoruje miasto, akcja trwa od dziś.

Pieski można poddawać czipowaniu od 11:00 do 15:00 przy ul. Starego Doktora 1, obok ośrodka "Syrenka".

Czipowanie psa może go uratować

Elektroniczny czip pozwala szybko zidentyfikować właściciela psa. Obroże z plakietkami identyfikacyjnymi mogą się zerwać lub z czasem wyblaknąć, tymczasem czip działa niezawodnie.

Czipowanie psów jest szczególnie ważne w okresie wakacyjnym, gdy wiele rodzin zabiera swoje czworonogi w nowe dla nich miejsca. Otumanione nowymi widokami i zapachami, niektóre zwierzęta mogą nadmiernie oddalić się od opiekunów i zgubić. Czip pozwala łatwo zidentyfikować psa i przekazać go z powrotem do rodziny.

O tym, jak ważne jest czipowanie psów, może świadczyć historia Razzle'a, o której pisaliśmy niedawno. Też piesek zawieruszył się aż na 10 lat, przeszedł w tym czasie pół Stanów Zjednoczonych. Zidentyfikowano go wreszcie dzięki czipowi.

Zobacz zdjęcia Bąbla, które Rafał Trzaskowski opublikował na Instagramie:

Źródło: instagram.com/trzaskowskirafal

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!