Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Indie: mężczyzna ruszył na pomoc jelonkowi, reakcja zwierzęcia wzrusza do łez. Wideo hitem w Sieci
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 18:45

Indie: mężczyzna ruszył na pomoc jelonkowi, reakcja zwierzęcia wzrusza do łez. Wideo hitem w Sieci

BeFunky-collage - 2021-09-02T145111.516
Facebook.com @Newsflare

Mężczyźni przechodzili wzdłuż stromego brzegu rzeki, gdy nagle usłyszeli przerażający krzyk. Gdy spojrzeli w dół, na wodę, ich oczom ukazał się łamiący serce widok.

Przeciągły, rozpaczliwy pisk wydany został przez jelonka. Zwierzę było niemal całkowicie pogrążone w wodzie, nad mętną ciecz wystawała mu tylko głowa i czubek grzbietu. Jednak to nie woda była głównym problemem jelonka.

Jelonek był całkowicie wyczerpany walką z błotem

O wiele groźniejsze było błoto. Cały brzeg i znaczna część dna tej indyjskiej rzeki pokrywała gęsta warstwa błota. Jelonek już od dawna próbował wydostać się z wody, ale błoto całkowicie mu to uniemożliwiało. Zwierzę opadło w końcu z sił i mogło już tylko wydawać żałosne poryki, by przyciągnąć pomoc... lub drapieżnika.

Na szczęście jelonek trafił na mężczyzn o dobrych sercach. Jeden z nich, Sanjib, rozebrał się do bielizny i ruszył na pomoc biednemu zwierzęciu. Jego kolega nagrał całą akcję telefonem.

Kiedy Sanjib dobrnął w końcu przez wodę i błoto do jelonka, zwierzę wpadło w panikę i próbowało uciekać. I tym razem jego kopytka ześlizgnęły się jednak po błocie. Sanjib chwycił jelonka za tylne nogi i wyciągnął go z błocka przy brzegu na głębszą wodę. Okazało się jednak, że zwierzę jest zbyt zmęczone walką z błotem, by samodzielnie się poruszać.

Przeniósł jelonka na własnych barkach

Sanjib położył więc sobie jelonka na barkach i sam wyniósł go na brzeg. Na filmie widać, jak Sanjib sam musi uważać, by nie ugrzęznąć w błocie na dobre. W którymś momencie mężczyzna zapada się w błocie aż po biodra! Na szczęście udaje mu się z niego wydostać.

Sanjib postawił jelonka na twardym podłożu przy brzegu rzeki, ale zwierzę nadal było zbyt wyczerpane, by się ruszać. Mężczyzna zaniósł je więc aż w głąb lasu. Dopiero tam jelonek zdołał stanąć na własnych nogach.

Sanjib na pożegnanie klepnął zwierzątko dłonią po zadku i zaczął się oddalać. Wtedy kamera jego kolegi uchwyciła coś niezwykłego. Jelonek odwrócił głowę i posłał Sanjibowi długie spojrzenie, jakby mówił mu "Dziękuję za ratunek!". Sanjib stwierdził później, że miał w tamtej chwili łzy w oczach.

Internauci zachwyceni

Internauci oszaleli na punkcie niezwykłego nagrania, udostępnionego na Facebooku przez popularny portal Newsflare.

- Jakie to wspaniałe, widzieć ludzi, którzy zadają sobie trud, by pomóc zwierzęciu - napiał jeden z internautów w komentarzu pod filmem. - Przyjemna odmiana od polowania, zabijania i wykorzystywania!

- Dziękuję za uratowanie tego pięknego jelonka - czytamy w innym komentarzu. - Jesteś bohaterami dla niego i dla mnie!

Zobaczcie wideo, ukazujące niezwykłą akcję ratunkową:

Źródło: Facebook.com @Newsflare

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!