Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Nie mogli go tak zostawić. Niezwykłe wideo ukazuje, jak ludzie walczą o życie humbaka
Emil Hoff
Emil Hoff 01.09.2021 02:00

Nie mogli go tak zostawić. Niezwykłe wideo ukazuje, jak ludzie walczą o życie humbaka

BeFunky-collage - 2021-09-01T201537.726
Facebook.com @Newsnerpolska

W planach mieli surfowanie, ale los miał dla nich niespodziankę. Gdy grypa przyjaciół przybyła na plażę, ich oczom ukazał się niezwykły widok.

Na brzegu, omywany falami, leżał humbak, czyli fiszbinowiec z rodziny płetwalowatych. Te majestatyczne stworzenia robią wielkie wrażenie, gdy obserwuje się je pod wodą lub kiedy suną majestatycznie tuż pod powierzchnią oceanu, wystawiając nad wodę swoje ogony.

Sytuacja wydawała się beznadziejna

Niestety, humbak wymyty na brzeg to przykry i żałosny widok. Stworzenie w żaden sposób nie mogło sobie pomóc. Zwrócone było głową do lądu, więc naturalny napęd w postaci potężnej płetwy ogonowej mógł tylko pogorszyć jego położenie.

Grupa przyjaciół postanowiła pomóc humbakowi. Najwyraźniej nie była to ich pierwsza tego rodzaju akcja.

- Mieliśmy do czynienia z podobnymi sytuacjami już kilka razy - mówi jeden z mężczyzn na filmie ukazującym akcję ratunkową. - Niestety, pomaganie humbakom nie jest łatwe i często nie udaje się ich uratować.

Ogromne zwierzę przetacza się z boku na bok, omywane falami. Choć grupa mężczyzn zapiera się ze wszystkich sił, ocean sam spycha humbaka z powrotem na ląd. Przyjaciele ponad godzinę zmagają się z wielką masą fiszbinowca i nieprzyjaznymi falami. Wreszcie udaje im się skierować humbaka pyskiem w kierunku oceanu.

Wieloryb wreszcie poruszył płetwą

Dalsze wzmożone wysiłki doprowadziły ostatecznie do zwycięstwa! Humbak skierowany na ocean dał się w końcu zepchnąć na głębszą wodę. W którymś momencie na nagraniu widać, jak zwierzę wreszcie, po raz pierwszy od niemal dwóch godzin, porusza swoją płetwą ogonową. Mężczyźni zaczynają wiwatować - to oznaka, że zwierzę niebawem będzie wolne.

I rzeczywiście, humbak używa swego ogona do pokonania fal i wypływa na głęboką wodę. Wśród okrzyków radości ludzi oddala się od plaży, tym razem chyba ostrożniejszy. Nie daje się zmyć z powrotem na ląd i znika w oddali.

Internauci zachwyceni akcją ratowania humbaka

Nagranie z akcji ratunkowej trafiło do Sieci i błyskawicznie zyskało wielką popularność. Portal Newsner Polska udostępnił nagranie z polskimi napisami. Polacy cieszą się z sukcesu nietypowej akcji ratunkowej nie mniej od samych jej uczestników.

- Wielki szacunek i uznanie dla tych ludzi - napisał jeden z internautów w komentarzu pod filmem opublikowanym na Facebooku.

- Macie serca wielkie jak wulkan, kocham was! - cieszy się inna internautka.

Sami zobaczcie niezwykłe nagranie, ukazujące akcję ratowania humbaka!

Źródło: Facebook.com @Newsnerpolska

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!