Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-09-01T210236.172

Jakub Kotas/Solent News/East News

Zimbabwe: turysta chciał zrobić zdjęcie, doprowadził do tragedii

1 Września 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Na terenie parku narodowego pod miastem Kwekwe w Zimbabwe doszło do strasznej tragedii. Tym razem nie skończyło się na utracie jednego życia, zgasły aż dwa. Wszystko przez próbę zrobienia selfie.

Jak donosi zimbabweńska gazeta The Chronicle, cytowana przez portale internetowe, do tragedii doszło, kiedy turysta próbował zrobić sobie selfie ze słoniem. Niestety, znalezienie odpowiedniego kadru okazało się trudne.

BeFunky-collage - 2021-09-01T201537.726

Nie mogli go tak zostawić. Niezwykłe wideo ukazuje, jak ludzie walczą o życie humbaka

CZYTAJ DALEJ

Stało się najgorsze, turysta nie miał szans

W końcu słoń zaczął się niepokoić dziwnymi ruchami człowieka, który biegał mu wokół nóg. W którymś momencie zwierzę spłoszyło się, uderzyło mężczyznę trąbą, a potem stratowało go. Niestety, turysta zginął na miejscu.

To nie koniec tragedii. Gdy jeden ze strażników parku zobaczył, co się stało, dobył strzelby i zabił słonia kilkoma strzałami. Dwa życia okazały się ceną za jedną nieszczęsną fotografię.

- To bardzo przygnębiające, że straciliśmy aż dwa życia, czemu można było tak łatwo zapobiec - mówi rzecznik Parków Narodowych Zimbabwe, Tinashe Farawo. - Od dawna instruujemy turystów, by nie zbliżali się do zwierząt. Gdyby procedury bezpieczeństwa zostały zachowane, do tej tragedii by nie doszło.

Zastrzelą aż 500 słoni?

Farawo podkreślił, że Zimbabwe ma drugą po Botswanie największą na świecie populację słoni. W całym kraju zdarzają się więc wypadki z udziałem tych zwierząt, a czasem konflikty z rolnikami, którzy nie cierpią słoni za wyjadanie i tratowanie ich plonów. Średnio w ciągu roku w Zimbabwe pod nogami słoni ginie ok. 20 osób.

Władze Zimbabwe rozważają sprzedaż myśliwym praw do odstrzału ok. 500 słoni. Ma to zmniejszyć liczbę konfliktów między tymi zwierzętami i ludźmi, a także przynieść zastrzyk gotówki rządowi, który w wyniku pandemii koronawirusa ledwo wiąże koniec z końcem.

Źródło: The Washington Newsday

Sprawdź swoją wiedzę o psach!

Pytanie 1 z 9

W jaki sposób pies widzi kolory?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >