Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-08-02T125907.568

YouTube.com @2cool4school

Horror w Indiach. Aktywistka twierdzi, że wszystkie psy w wiosce zostały otrute

2 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Wioska w indyjskiej prowincji Andhra Pradesh zmagała się od dawna z plagą bezpańskich psów. Zwierzęta swobodnie biegały po okolicy i naprzykrzały się ludziom, prosząc o jedzenie. Aktywiści radzili radzie wioski, by przeprowadzono akcję sterylizacji psów.

W końcu problem został rozwiązany - jak się zdawało. Coś jednak nie dawało spokoju młodej wolontariuszce organizacji Fight for Animals, imieniem Lalitha.

BeFunky-collage - 2021-08-02T111836.964

Suczka za wszelką cenę chciała zwrócić uwagę ludzi na dziurę pod domem. Miała ważny powód

CZYTAJ DALEJ

Psy nagle zniknęły

Dziewczyna postanowiła sprawdzić, jak mają się bezpańskie psy, które tak naprzykrzały się mieszkańcom indyjskiej wioski. Po sterylizacji nadal powinno ich być sporo, choć nie mogłyby już się rozmnażać.

Po przybyciu do wioski Lalitha stwierdziła, ku swemu wielkiemu zdziwieniu, że w okolicy w ogóle nie ma żadnych bezpańskich psów. Dziewczyna poczuła, jak ogarnia ją wielki niepokój, a żołądek ścisnął się jej z nerwów.

Lalitha rozpoczęła śledztwo. Mieszkańcy wioski, zwłaszcza ci blisko związani z pańćajatem (radą wioskową) twierdzili, że wszystko jest w porządku, a psy wyniosły się po tym, jak przeprowadzono masową akcję sterylizacji.

Śledztwo wykazało przerażającą prawdę

Lalitha jednak nie dawała wiary ich opowieściom. Nic nie słyszała o żadnych masowych akcjach w okolicy, zwłaszcza przeprowadzonych tak szybko.

Wreszcie Lalitha dotarła do kilku mieszkańców wioski, którzy odważyli się opowiedzieć jej prawdę. Dziewczyna początkowo nie chciała uwierzyć - to było zbyt straszne! W końcu jednak jeden z wieśniaków zaprowadził ją na tyły wioski, gdzie ziemia była świeżo skopana. Wystarczyło trochę pokopać łopatą, by odkryć straszliwą prawdę.

W świeżo zasypanym dole Lalitha znalazła ciała ponad 300 psów. Jak twierdzą jej informatorzy, zwierzęta zostały otrute. W ten sposób rada wioski rozwiązała palący problem bezpańskich psów, wałęsających się po okolicy.

- Znalazłam częściowo już rozkładające się ciała 300 psów - mówi lalitha w wywiadzie dla portalu India Today. - Moje śledztwo wykazało, że psy zostały zabite za pomocą zastrzyków z trucizną.

O straszliwym znalezisku w wiosce poinformowana została policja, śledztwo jest w toku. Trucie zwierząt jest w Indiach karane na mocy Aktu Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Zwierząt z 1960 r.

Źródło: India Today

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzień na plaży zmienił się w dramat. Na odsiecz ruszyli niezwykli ratownicy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Koszykarze zabrali na spacer bezpańskie psiaki. Chcą zachęcić do udziału w wolontariacie

Czytaj więcej >

Aktualności

Rozbito gang organizujący walki psów. To największa taka operacja w historii stanu Nowy Jork

Czytaj więcej >