Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-08-01T171607.214

YouTube.com @Victoria Times Colonist

Statek nagle wstrzymał kurs, oczy wszystkich skupiły się w jednym miejscu. Wszystko przez gapowicza

1 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Prom "Królowa Nowego Westminsteru" płynął spokojnie między brzegami malowniczej Zatoki Swartz w Kolumbii Brytyjskiej (Kanada). Jednym z pasażerów był Tyler Reeves, który nudził się straszliwie i chodził z kamerą po pokładzie, szukając czegoś, co z tej wycieczki warto by utrwalić na wideo.

Okazało się, że nie musiał długo czekać. Nagle ktoś krzyknął, po pokładzie promu rozszedł się szmer głosów. Jeden z pasażerów pokazywał ręką za pokład.

BeFunky-collage - 2021-08-01T164340.500

Historia jak z horroru. Najpierw pogłaskał jej psa, potem zaczął ją prześladować

CZYTAJ DALEJ

"Pies za burtą!"

Tyler wychylił się za burtę i oniemiał. Natychmiast skierował swoją kamerę w dół. Dzięki zbliżeniu w obiektywie szybko zorientował się, na co patrzy.

- Pies za burtą! - zawołał i odwrócił się. Okazało się, że niemal wszyscy pasażerowie promu stoją już przy burcie i spoglądają ciekawie w dół.

Przy samej wodzie od burty promu wystaje gumowy odbojnik, otaczający cały statek. Na odbojniku siedział skulony szczeniaczek, wyraźnie zagubiony i przestraszony.

Nikt nie wiedział, jak też pies mógł się tam znaleźć. Być może wdrapał się na odbojnik jeszcze przy brzegu, a teraz bał się zejść.

Pasażerowie na ratunek szczeniaczkowi

Pasażerowie natychmiast donieśli o niezwykłym gapowiczu kapitanowi statku. Deborah Marshall nie wahała się ani chwili. Nacisnęła odpowiednią dźwignię i cały prom wyhamował łagodnie. Dzięki temu zniknęło ryzyko, że szczeniaczek wpadnie do wody.

Następnie przystąpiono do akcji ratunkowej. Na odbojnik można wyjść przez drzwiczki w dolnym pokładzie. Jeden z pasażerów wychylił się przez drzwiczki i wabił pieska tak długo, aż ten zdecydował się podejść bliżej. Wtedy mężczyzna złapał go i przeniósł na bezpieczny pokład.

Czworonożni gapowicze

- To nie pierwszy przypadek pieska-gapowicza, który zakradł się na prom - opowiada Deborah Marshall w wywiadzie dla telewizji. - Zdarza się, że pieski uciekną właścicielom, przyjdą do portu, wiedzione zapachem ryb i wody, a potem jakoś dostają się na łodzie i promy. Czasem trzeba ich potem szukać w sąsiednich miastach, a nawet prowincjach.

Tym razem na szczęście obyło się bez długotrwałych poszukiwań. Szczeniaczkowi nic się nie stało. Trafił na przechowanie do kapitan promu, a potem do swych właścicieli, którym nawiał, wykazując się typowo szczeniącą pomysłowością.

Zobaczcie film, który nagrał Tyler Reeves, ukazujący szczeniaczka uwięzionego na odbojniku promu.

Źródło: YouTube.com @Victoria Times Colonist

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dantejskie sceny na pastwisku w Krośnicy. Trudno uwierzyć, co zrobiono zwierzętom

Czytaj więcej >

Pozostałe

Mama siódemki oposów nie cofnie się przed niczym. Internauci pieją z zachwytu

Czytaj więcej >