Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Porażający przykład porzucenia zwierzęcia. Suczka została spętana, szczenięta były bezradne
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 18:43

Porażający przykład porzucenia zwierzęcia. Suczka została spętana, szczenięta były bezradne

BeFunky-collage - 2021-08-01T151831.268
Photo by Ehteshamul Haque Adit on Unsplash

Wakacje to sezon na porzucanie psów. Właściciele chcą wyjechać na urlop, nie widzą, co zrobić ze zwierzętami, więc zostawiają je na parkingach czy w lasach. To straszny proceder. Jednak to, co stało się w Brazylii, przechodzi ludzkie pojęcie.

Kiedy Josiane Almeida, lokalna obrończyni zwierząt, dostała telefon o porzuconym psie, natychmiast wyruszyła na ratunek. To, co zobaczyła, kompletnie nią wstrząsnęło.

Suczka w worku, wokół zabiedzone szczenięta

Na środku pylistej drogi leżała suczka, spętana w plastikowej torbie. Tylko jej głowa wystawała na zewnątrz, a zwierzę szczekało i popiskiwało, przerażone.

Co gorsza, przy suczce błąkało się kilka szczeniąt! Pieski były całkowicie zagubione, bezbronne, bez dostępu do pokarmu matki. W pobliżu nie było nawet kałuży, z której szczeniaczki mogłyby się napić.

- To chyba najgorszy przypadek porzucenia, jaki w życiu widziałam - napisała Josiane w poście na Facebooku. - Szczenięta ledwo dyszały, a ich mama silnie krwawiła. Kim trzeba być, żeby zrobić coś takiego?!

Internauci ruszyli na pomoc

Trudno sobie wyobrazić, jak myśli człowiek, zdolny do zrobienia czegoś takiego własnym psom, nie tylko suczce, ale też jej dzieciom.

Pieski i ich mama natychmiast zostały zabrane przez Josiane do najbliższej kliniki weterynaryjnej. Okazało się, że suczka ma guza i wymaga chemioterapii. Guz powodował krwawienie. Możliwe, że to właśnie była przyczyna, dla której okrutny właściciel porzucił swoją suczkę, a wraz z nią jej potomstwo.

Josiane poprosiła o pomoc internautów i nie rozczarowała się. Szybko zebrano pieniądze i suczka została poddana chemioterapii. Jak donosi kobieta na Facebooku, psia mama dochodzi do siebie.

Pozostałe szczenięta były w dobrym stanie, choć głodne i odwodnione. Dzięki szybkiej reakcji Josiane udało się uratować całą psią rodzinkę.

Zobaczcie wstrząsające nagranie z interwencji, wykonane przez Josiane i opublikowane na YouTube:

(YouTube.com @Jornalistas Pelos Animais)

Źródło: The Dodo

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!