Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy

Goryl

goryl

Safari
18.03.2024 11:09 Wyrósł przed nimi potężny goryl. Turyści nigdy nie zapomną tego safari

Wypad na safari potrafi dostarczyć wielu emocji. Turyści, którzy wybrali się na spotkanie z dzikimi zwierzętami w Rwandzie, nie zapomną tej chwili do końca życia. Na nagraniu widać, jak grupa wstrzymuje oddech. Centymetry dzieliły ich od potężnego goryla. Nawet przewodnik wycieczki na widok zwierzęcia zamarł w bezruchu.

Gorylica z młodym
28.02.2024 14:59 Gorylica powitała na świecie synka. Reakcja młodej mamy sprawia, że mięknie serce

Mieszkająca w ogrodzie zoologicznym gorylica o imieniu Calaya spodziewała się swojego pierwszego potomka. Z uwagi na ryzyko wystąpienia powikłań w trakcie porodu pracownicy martwili się o niedoświadczoną mamę. Szczęśliwie zwierzę poradziło sobie bez niczyjej pomocy. To, co wydarzyło się chwilę później, zaskoczyło opiekunów. Pierwsze chwile z maleństwem uchwycono na filmie.

Gorylica z młodym
27.07.2023 14:19 Przez 8 lat uważali goryla za samca, dopóki nie zaszedł w ciążę. Prawda wyszła na jaw w trakcie porodu

Goryle to gatunek zaliczany do rodziny człowiekowatych. Patrząc na te niesamowite zwierzęta, nie sposób nie dostrzec podobieństwa do ludzi. Małpy te pomimo swojej siły i rozmiarów, są gatunkiem krytycznie zagrożonym wyginięciem. Dlatego, każde urodzone młode, nawet to w niewoli, jest ogromnym sukcesem. W Stanach Zjednoczonych, w Columbus Zoo, w tym miesiącu stado goryli powiększyło się! To wydarzenie wzbudziło ogromną radość ale również… zdziwienie. Matka, która doczekała się zdrowego potomka, dotychczas była uznawana za samca.

goryle
09.07.2022 13:37 Goryl spotyka się ze swoim rodzeństwem po 3 latach rozłąki. Nikt nie spodziewał się podobnej reakcji

W 2012 roku w angielskim parku safari Longleat w Wiltshire odbyło się spotkanie między rodzeństwem goryli srebrnogrzbietych. Bracia zostali rozdzieleni na prawie 3 lata i choć obawiano się, że mogli o sobie zapomnieć to po ich reakcji widać, że bardzo za sobą tęsknili.Goryle są zwierzętami stadnymi i w spontaniczny, niewymuszony sposób łączą się w grupy. Całkowicie naturalnym dla nich jest odczuwanie tęsknoty za innymi członkami rodziny, kiedy doświadczają rozłąki. I choć znajdą się ludzie, którzy twierdzą, że stworzenia pozaludzkie kierują się głownie instynktem i popędami, a przez to są niezdolne do odczuwania emocji, to im więcej badań prowadzimy, tym bardziej okazuje się to nieprawdą.

zdjęcie
30.12.2019 10:30 W sieci pojawiło się tajemnicze zdjęcie dłoni. Nie należy ona do człowieka

Zdjęcie, które pojawiło się na Facebooku, wywołało ogromne emocje. Widnieje na nim tajemnicza dłoń, wyglądająca jak ludzka – jednak wcale nie należy do człowieka! Kiedy internauci poznali prawdę, nie mogli uwierzyć własnym oczom. To zupełnie zmieniło sposób, w jaki dziś myślą o świecie. Niesamowite zdjęcie zostało opublikowane na profilu zoo. Ludzie zastanawiali się, dlaczego ludzka dłoń została sfotografowana i pokazana na stronie związanej ze zwierzętami. Po chwili dostrzegali, że wygląda ona nieco inaczej. Czy to nieznany dotąd gatunek?