Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Fale wyrzuciły na brzeg "gałki oczne". Te żądlące stworzenia to istny ewenement
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 25.03.2024 12:18

Fale wyrzuciły na brzeg "gałki oczne". Te żądlące stworzenia to istny ewenement

potwór spaghetti
Fot. facebook.com/ Harte Research Institute for Gulf of Mexico Studies,

Spragnieni odpoczynku turyści zostali zmuszeni do zmiany planów. Stworzenie nazywane “potworem spaghetti” niespodziewanie pojawiło się na plażach, a swoim wyglądem nieco przypomina gałki oczne. Choć jego nazwa brzmi niezwykle apetycznie, to bliższy kontakt z tym zwierzęciem może skończyć się dla nas dłuższym pobytem w szpitalu. Naukowcy alarmują, by zachować ostrożność. Te morskie potwory są groźne dla ludzi.

Na plaży zaroiło się od trujących stworzeń. Te zwierzęta mogą popsuć nam wymarzony urlop

W morzach i oceanach możemy spotkać wiele stworzeń, o których nigdy nie było dane nam słyszeć. Morskie głębiny są domem wielu ciekawych zwierząt. Niektóre z nich pojawiły się już w epoce dinozaurów. O istnieniu części z nich dowiadujemy się zazwyczaj, gdy morze postanowi wyrzucić je na brzeg. 

Odpoczywając na morskich i oceanicznych plażach, często mamy okazje podziwiać z bliskiej odległości reprezentantów niektórych wodnych gatunków. Wielu turystów przekonało się, że spotkanie z morskimi stworzeniami nie należy do najprzyjemniejszych. Jeżowce i meduzy potrafią pokrzyżować nasze wypoczynkowe plany, a rany zadane przez te zwierzęta goją się jeszcze długo po powrocie z urlopu. W Teksasie na plaży pojawiły się stworzenia, które naszą wymarzoną podróż mogą zmienić w śniący się nam po nocach koszmar.

To sympatyczne zwierzątko zna każdy. Niebywałe, jak wygląda, zanim urośnie Myślała, że adoptowany pies jej nienawidzi. Problem tkwił w czymś innym

Stworzenie niebezpieczne dla ludzi

“Potwór spaghetti”, który pojawił się na amerykańskich plażach, swoim wyglądem przypomina motywy pojawiające się w wielu horrorach. Kuzyn żeglarza portugalskiego — małego, lecz niezwykle groźnego dla ssaków i jadowitego parzydełkowca ma kształt gałki ocznej. Choć jego wygląd może intrygować, należy się go wystrzegać. Stworzenie to jest bowiem niezwykle niebezpieczne dla ludzi. 

431550208_938302238302467_4676740473808091337_n.jpg
Rhizophysa, Fot. facebook.com/ Harte Research Institute for Gulf of Mexico Studies

Naukowcy zajmujący się badaniami fauny w rejonie Zatoki Meksykańskiej wystosowali ważny apel w swoich mediach społecznościowych. Proszą mieszkańców oraz odwiedzających plażę turystów o szczególną ostrożność. Te trujące stworzenia są jadowite i potrafią zaatakować.

Potwory spaghetti zaczęły się pojawiać. Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń o stworzeniach wyglądających jak gałki oczna, które znaleziono wzdłuż linii wodnej na wyspie Mustang - informację zamieszczono na profilu Harte Research Institute.

Jadowite parzydełkowce

Jak możemy się dowiedzieć z zamieszczonych przez badaczy informacji stworzenia te, nie są, jak pierwotnie myślano meduzami, a należą do gatunku parzydełkowców. Są czymś w rodzaju kolonii żyjątek i są bardzo jadowite. Lepiej więc nie wchodzić im w drogę.

Ten potwór spaghetti, zwany także galaretkami nitkowymi, ma naukową nazwę Rhizophysa. Wypełniony gazem pływak na górze, na pierwszy rzut oka wygląda jak gałka oczna, z długimi mackami poniżej - opisali stworzenie naukowcy z instytutu.

 

Źródło: facebook.com/ Harte Research Institute for Gulf of Mexico Studies