Swiatzwierzat.pl
dziki w mieście

facebook/Ireneusz Artur

Dziki przyszły upomnieć się o skradzione ziemniaki? Nagranie z Gdyni sensacją w sieci

7 Października 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Mieszkańcy Gdyni stali się świadkami niecodziennej sytuacji z udziałem dzikich zwierząt. Podczas gdy tłumy zbieraczy ruszyły z koszykami na grzybobranie, z nieobecności ludzi w mieście postanowiły skorzystać dziki, które tłumnie wyszły na ulice.

Chociaż władze województwa opolskiego wydały apel do spacerowiczów i grzybiarzy, by zachowali ostrożność podczas zbierania darów jesieni ze względu na obecność dzikich zwierząt, na północy Polski role się odwróciły. Dziki wyszły na spotkanie mieszkańcom Gdyni i odwiedziły popularne w tym mieście skrzyżowanie ulic Świętojańskiej i Traugutta.

Ludzie poszli na grzybobranie, a dziki w miasto

Na wideo widzimy, że rodzina dzików nieco uprzykrzyła podróż kierowcom, ponieważ powolnym tempem przechodziła na drugą stronę ulicy, oczywiście nie zważając na sygnalizację świetlną czy obecność przypatrujących się im gapiom. Podziw wywołuje jednak ich synchronizacja. Przez cały czas trzymały się kulturalnie jednego pasa ruchu.

- Gdynia, wycieczka integracyjna w ramach wymiany. My do lasu one do nas - napisał Ireneusz Artur, który opublikował nagranie ze spaceru dzików po mieście. 

Zamiast strachu, dzika rodzinka wzbudziła sympatię przechodniów. Pozostaje jednak ważne pytanie - jak to się stało, że w centrum pojawiły się dziki? Wszystko wskazuje na to, że pochodzą z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który znajduje się nieopodal. Należy mieć na uwadze, że Gdynia jest jednym z silnie zalesionych miast. Niemal połowa terenu miejskiego, bo 45 proc., jest pokryta lasami.

Sarna

Sarna rzuciła się wprost pod samochód. Nagranie tylko dla ludzi o mocnych nerwach

CZYTAJ DALEJ

Rodzina dzików wybrała się na spacer po centrum Gdyni. Wróciły po swoje ziemniaki?

Nagranie opublikowane za pośrednictwem mediów społecznościowych rozbawiło internautów i zapoczątkowało rywalizację w wymyślaniu coraz to trafniejszych podsumowań obrazujących zaistniałą sytuację. Jeden z komentarzy zasłużył na wyróżnienie:

- W Gdyni dziki wróciły po swoje ziemniaki - napisał użytkownik Twittera o pseudonimie Pan Waldek.

Przypomnijmy, że podczas wyjazdowych spotkań prezesa Prawa i Sprawiedliwości z wyborcami można było usłyszeć z ust Jarosława Kaczyńskiego zaskakujące stwierdzenia. W pamięci Polaków zapewne na trwałe zapisze się uwaga, jaka padła w Kołobrzegu i dotyczyła sytuacji ekonomicznej za rządów Platformy Obywatelskiej. Bieda miała rzekomo skłonić ludzi najbardziej pokrzywdzonych do wykopywania ziemniaków przeznaczonych dla żyjących w lasach dzików.

Czyżby dziki przypomniały sobie o kradzieży sprzed lat i postanowiły odzyskać to, co im się należy? Oceńcie sami.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

10 filmów ze zwierzętami dodających otuchy w chłodne, jesienne wieczory. Bez nich jesień się nie liczy

Jesienią w chłodne, deszczowe popołudnia nic nie poprawia humoru tak, jak film ze zwierzętami w roli głównej. To idealny pomysł na spędzenie czasu nie tylko dla miłośników czworonogów. Wśród nich znajdziemy komedie, ale także wyciskacze łez, na których mogą wzruszyć się nawet najwięksi twardziele. Większość to propozycje obowiązkowe nie tylko na tę porę roku!

Zobacz galerię >

10 najsłynniejszych psów z bajek. Towarzyszyły nam całe dzieciństwo, pamiętacie je wszystkie?

Psy to zwierzęta, które bardzo często pojawiały się w filmach i kreskówach dla dzieci. Towarzyszyły nam przez całe dzieciństwo! Czy pamiętacie wszystkich psich bohaterów?

Zobacz galerię >

źródło: facebook/Ireneusz Artur, wprost.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Otwarte Klatki pokazały celebrytom nagranie z polskich ferm futrzarskich. Ich reakcje mówią wiele

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagranie z Bieszczad robi furorę. "Zobaczyć niedźwiedzia to jedno, ale go usłyszeć"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pytony mogą połknąć prawie wszystko? Badacze nie dowierzali, przeprowadzając sekcję zwłok

Czytaj więcej >